No. 14 VRIJDAG 20 JUNI 1930 269 Xog een fraaie kiek nan de Pompstraat, met links vooraan de antieke, prachtige pomp. Donker en vierkant vallen de sehadumen tier hui/.en in de goud-verhitte.straalmaar kalm een paard-met-magen komt aangereden. e^De drukke winkelstraatde Lange Dijk is een gezellige straat, zooals de stemmige foto ons goed doet zien. De reclames sieren de straat nog mat op. Ap/K'lendijk. De groep hui zen, links op de foto, maakt een schilderachtig effect, niet minder echter doet dit het scheepje op den voorgrond. Rechts de met jonge hoornen beplante dijk. Het spiegelende mater hij de slui zen. Rechts het Kind. dal loopt van den Langen Dijk naar de Waterpoort. Ken vredig stadsbeeld. Gorkum, of deftiger gezegd Gorinchem. is een fraaie plaats met een historisch rijk verleden en met een goede, hoop volle toekomst. Dit bloeiende centrum van een welvarende polderstreek ontwikkelt zich meer en meer. op veelzijdige wijze. De geregelde week- en jaarmarkten wor den, mede door de verkeersverbeteringen. steeds drukker bezocht. Er woont een res pectabele winkelstand en de handel en industrie neemt geregeld toe. Op 't gebied van onderwijs, kunst, sport en amusement geeft het oude. doch lang niet verouderde Gorkum het allerbeste. Dat de stad tevens mooi is. zullen de foto's, die wij van haar maakten, goed aar.toonen. Moge Gorkum blijven groeien en bloeien onder de ver trouwde en voortvarende leiding van het kranige gemeentebestuur De pastorie te Schelluinen. voormalig jacht huis van Draaf Jan van Ar kei. Het gebouw is voor eenige jaren door Rijk en gemeente gerestaureerd. Vóór het markante gebouw de weelderige bloei van boomen en struiken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 9