«SPORT ^AN dige wijze te bezetten. Zaterdag j.l. heb ben de jeugdige athletiek-beoefenaren ons op het Gemeentelijk Sportterrein in den Nadarst te Middelburg getoond, wat ze kunnen. Het was de athletiek-vereeniging „E.M.M." te Middelburg, die haar jaar- lijkschen adspirantenwedstrijd hield. Wij achten het goed gezien van „E.M.M. het programma in drie gedeelten te splitsen, te weten voor jongens van 14 jaar een 2-kamp, voor jongens van 15 jaar een 3-kamp en ten slotte voor de 17-jarigeneen3-kamp. Jan Westerweel, Renesse, athletiekkampioen van- behouwen en Duiveland en Personeelkamp S. D. K. B. 1930. Hij behaalde dezen titel op de wed strijden te Renesse (2en Pinksterdag) en legde eveneens beslag op de plaquette van ons blad. De athletiekwedstrijden voor adspiranten te Middel burg. De eerste prijswinnaar speerwerpen met een mooie wmp van 36 M. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst." Een alom bekend gezegde, dat ook van toepassing is voor de diverse vereenigingen, die zich de beoefe ning van sport, welke dart ook, ten doel stellen. Voor de ouderen onder de sport beoefenaren komt eenmaal de tijd, dat ze hun sporttenue voor goed" moeten opber gen en deze plunje bewaren als een herin nering aan uren van veel genoegen, van aangenamen en vreedzamen strijd. Natuur lijk zullen hun ook tegenslagen en teleur stellingen niet bespaard zijn gebleven, doch over 't algemeen mogen we toch zeggen, dat de sport voor velen een groote bron van levensvreugde en genot is. Het is onbetwistbaar, dat zij, die eeni- gerlei sport beoefenen, veel voor hebben op dege nen, die zich nog steeds afzijdig houden en niet in staat zijn hun vooroordeelen tegen alles wat sport is te overwinnen. Wanneer de ouderen gaan, moeten er jongeren gereed staan om de plaats der seniores op waar- Mejuffrouw J. H. A. v.d. Ploeg (Olympia, Zierikzee) behaalde het kampioenschap voor dames door te Renesse de driekamp te winnen Wanneer we zoo de uitslagen nagaan, kunnen we met de adspiranten de toekomst gerust tege moet gaan. Verder werd nog ge- loopen 500 Meter, ge wonnen door G. W. v. d. Feltz, in 1 min. 19 */B sec. vóór A. L. Homburg in 1 min. 19 3/5 sec. De 4 x 80 Meter esta fette was voor de eerste „E.M.M."-ploeg in 42J/5 sec., gevolgd door Achil- Een foto uit het Middelburgsche padvinderskamp op 8, 9 en 10 Juni te Cadzand. Even poseeren voor de toebereidselen voor het middagmaal worden gemaakt. Uit de Zeeuwsche korfbalcompetitie. Spelmoment Oen Zaterdag gespeelden wedstrijd V.I.O.S. t Zand) en Elto (Kloetinge). Voor 't doel van Elto. Het krachtsverschil kan tusschen jon gens van eenzelfden leeftijd soms groot zijn, doch het verschil in physieke gesteldheid tusschen jongens van 14 en 16 jaar is vaak zoo groot, dat de jongsten onder de jongeren tegen de oudste adspiranten nooit eenig succes kunnen boeken. Dit werkt voor de allerjongsten ontmoedigend. Door een splitsing als door „E.M.M." thans gemaakt, krijgen ook de Benjamins kans op een prijsje en dit prikkelt hen ongetwijfeld tot een grootere krachtsinspanning en zij zullen hun best doen een volgenden keer nog betere prestaties te bereiken. De tweekamp voor jongens van 14 jaar had tot uitslag 1. J. van der Schuur, „E.M.M.". 2. A. Heyliger, „Achilles". 3. J. v. Loozen, id. De beste prestatie op vèrspringen behaalde hier de tweede-prijswinner met een sprong van 5 14 Meter, terwijl v. d. Schuur de 60 Meter aflegde in 8 2/6 sec. Prestaties, die menig ouder lid niet zou bereiken. Driekamp jongens 15 jaar. 1. G. de Pagter, „Wilhelmina". 2. M. Boreel, „E.M.M.". 3. S. Gusztar, id. Hier was op kogelstooten (3 K.G.) S. Gusztar eerste met een worp van 10.69 Meter. De 80 Meter snelloop werd in den kortsten tijd geloopen door M. Boreel en G. de Pagter, beiden in 11 sec., terwijl laatstgenoemde den besten sprong deed met 4.62 M. Driekamp jongens 16 jaar. 1. H. Vreeken, „E.M.M." 2. A. L. Homburg, „Wilhelmina". 3. G. N. v. d. Feltz, „E.M.M." Beste tijd 80 Meter 10 4/5 sec. de nos. 1 en 3. Beste sprong hoogspringen 1.48 M. Homburg en v. d. Feltz. Met Speerwerpen was Vreeken de beste met 36.01 M. fS;fctulL"'cds,rilllen te Middelburg. De jeugdige v.d. Feltz van E.M.M. wint voor zijn ploeg de 4 x 80 M. estafette. les in 44 1/5 sec. en Wilhelmina met denzelf den tijd. Naast de voor dit nummer door „E.M.M uit geloofde prijzen had de Vereen. „Achilles" drie prijzen beschikbaar gesteld van de vorig jaar wegens slechte terreins- en weersgesteldheid af gelaste estafette. Een aardig staaltje van vriendschap en samen werking tusschen Achilles en E.M.M. Zoo moet het gaan. Met dat al kan E.M.M. weer op een goed ge slaagden wedstrijd terugzien. Op deze wijze wordt goede propaganda voor de sport gemaakt, terwijl door zoo'n wedstrijd een goede verstandhouding wordt gekweekt en vriendschapsbanden worden gelegd. We hopen, dat „E.M.M." op den ingeslagen weg zal voortgaan en ons nog menigen genoeglijken sportmiddag zal bezorgen. 7 VRIJDAG 27 JUNI 1930 No. 15

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17