VRIJDAG 27 JUNI 1930 No. 15 Maandagmiddag 16 Juni brak brand uit in een boerenschuur te Nieuwland. Het naast gelegen woonhuis van Bliek brandde ook gedeeltelijk af. Overzichtsfoto op de plaats van den brand, waar velen een kijkje kwamen nemen. Vlissingen krijgt nieuwe rioleering. Een kijkje, hoe daarbij de straat ligt opgebroken bij de Steenen Beer en het zand zich ophoopt. Hallo Hallo 1 Hier is het persbureau van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van onderstaande berichten is ge oorloofd. Men meldt ons uit Terncuzen, dat een hotel houder de dupe is geworden van een als heer gekleed persoon, die eenige dagen zich de gulle gastvrijheid liet welgevallen, van alles genoot, maar bij het presenteeren van de rekening verlof vroeg om eerst op het postkantoor geld te halen. De man is niet weergekeerd en heeft evenmin zijn schulden gegireerd. Er zijn van die menschen. In Goes, waar het dagelijksch bestuur een zwak heeft voor het verzamelen van politie-agenten, zei de burgemeester dezer dagen in den raad dat hij er nog minstens tien te kort had. Er steeg 'n hoongelach op 1 Men seint ons uit Westkapelle dat de burge meester het geheele dorp uitgenoodigd had om in een vergadering plannen te bespreken voor het feestelijk herdenken van den Koninginnedag. Elf personen daagden op. Gehoopt wordt, dat voor het feest zelve meer dan elf deelnemers zijn. Maar dat zal wel 1 Onze correspondent te Nisse schrijft ons, dat zijn dorp een geneesheer zal krijgen ondanks het verzet van de Maatschappij tot bevordering van geneeskunst. Men staat er verwonderd over, dat een vereeniging, die de geneeskunst wil bevorderen, Uit Axel, zoo wordt ons geseind, is de politie er met inspanning van al haar vernuft in geslaagd om een Belg te arrestee ren, die zich uit de voeten probeerde te maken met een paar sokken uit 'n We geven hiernaast nog een foto van de installatie van den heer J.W. van 't Hoff als burgemeester van St. Laurens (W.). De nieuwe bur gemeester wordt ontvangen op de grens van het dorp St. Laurens. winkel. De dief was er bepaald nog een van de ouderwetsche school, want anders had hij toch moeten weten, dat men tegenwoordig met een gestolen auto beter beenen kan maken. De het vorig jaar ingestelde commissie ter bestudeering der salarisherziening is spoorloos verdwenen. Het is een troost dat op de plaats, waar zij 't laatst gezien werd, de Gedeputeerde Staten opdoken met een plan tot verhooging der jaarwedden. Deze historische plek zal vereeuwigd worden met een marmeren afbeeldsel van 'n doorgestoken kaart. Uit Zièrikzee wordt ons gemeld dat a.s. Zondag de vereeniging „Oost en West" met een extra boot zal arriveeren. Daar deze vereeniging zich ten doel stelt de „banden" tusschcn moederland en koloniën te versterken, zullen de mode- en lingerie-zaken vermoedelijk dien dag geopend mogen blijven. Met eenige verbazing hebben de Zeeuwen kennis genomen van het feit, dat in een Geldersch plaatsje een kip haar honderdste ei slechts in tegenwoordigheid van B. en W. heeft gelegd. Bij ons in Zeeland zou minstens het geheele provinciale bestuur daarbij zijn opgetreden. Voorts vernamen wij, dat tot groote teleur stelling van de Zeeuwsche Landbouw Maat schappij de tentoonstelling in Kloosterzande het poovcr getal van 1300 bezoekers trok en dat de Koninklijke familie 16 Augustus a.s.-een bezoek aan Oostelijk-Zecuwsch Vlaanderen gaat brengen. geen geneesheer in een gemeente wilde toelaten. U ook Wij niet 1 Men meldt ons uit Wissenkerke, dat de molenaar van het dorp voor de tweede maal in dit jaar een been gebroken heeft. Zoo ziet men, dat de moeilijkste zaken nog wel aan te leeren zijn. Dat oefening kunst baart kan ook gezegd worden van het schuurtje te Wolfaartsdijk, dat Woensdagmiddag in vlam men probeerde op te gaan en toen dit niet gelukte de poging den volgenden morgen her haald heeft, met zulk een succes, dat de brand weer de handen vol had om 't belendende woon huis te redden. In de Arsenaalbuurt te Vlissingen zijn een twintigtal woningen afgebroken ter uitbreiding van het vaarwater, dat naar Mij. De Schelde leidt. Foto van de kale plek met op den achtergrond De Schelde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4