Sport van de Week No- 16 VRIJDAG 4 JULI 1930 317 nale Atletiekwedstrijd, georganiseerd door de Athl. Ver. „E. M. M." te Middelburg, verdient eveneens vermelding. Deze wedstrijd, welke op Zaterdag 12 Juli op 't Gemeentelijk Sportterrein zal worden gehouden, biedt ons, naast de diverse loopnummers, de spring- en werpnummers. We hopen van harte, dat „E.M.M." weer een groot aantal deelnemers zal kunnen inschrijven en dat de wedstrijd even vlot en aangenaam moge ver- loopen als vorige jaren. Wie denkt, dat de voetbalwereld is ingedommeld en genietend van een verkwikkenden zomerslaap, Een oude sport, voorbode naar men zegt van het thans meer beoefende golf. De kolfclub „Prins van Oranje" te Goes, één van de weinige, welke nog in de provincie bestaan, vierde Zaterdag haar 75-jarig bestaan. hen nieuw record Polsstokhoogspringen. L. M. van Oorschot uit Vianen sprong Zondag op de wedstrijden van Pro Patria te Rotterdam 3,70 M. polshoog. De plaatselijke kolfkeizer in actie tijdens de wedstrijden van de „Prins van Oranje". Rechts Dr. v. Balen Blanken, voor zitter van den Ned. Kolfbond. krachten verzamelt voor 't komende seizoen, heeft het leelijk mis. Integendeel, er wordt druk ge oefend door de zomercombinaties, die door de voet ballers in elkaar zijn gezet. De Middelburgsche voetbalvereen. „Middelburg" vindt dit blijkbaar nog niet voldoende en kondigt nederlaag- en seriewedstrijden aan. Men kon ons echter niet meer meedeelen, dan dat er grootsche plannen in voorbereiding zijn. Namen van be kende eerste klasse clubs worden gefluisterd. Voor den voetballiefhebber om van te watertanden. Als de zomersche temperatuur Koning Voetbal nu maar geen parten speelt, belooft het mooi te worden. Voorloopig houden we het echter meer met de genen, die verfrissching zoeken in 't koele nat. De Gemeentelijke Zweminrichting te Middelburg mag zich in een groote belangstelling verheugen van hen, die het blijkbaar met ons eens zijn. Het eerste zwemfeest zullen we deze week beleven. Op Zater dag 5 Juli zal aan den Havendijk bij de Gemeent. Zweminrichting dit feest worden gehouden en wij hopen volgende week onze lezers met een getrouw verslag van deze koele sport te verkwikken. We hadden op sportgebied weer eens een stille week. Geen enkele sportgebeurtenis van belang vond deze week plaats. Met de competitie van den Z. A. B. schijnt het niet erg voor den wind te gaan. De eerste athletiek- competitiedag, welke was vastgesteld op Vrijdag 20 Juni j.E, is op het laatste moment uitgesteld. Of de competitie dit jaar nog doorgang zal vinden, kon men ons niet definitief meedeelen. Wij voor ons gelooven, dat uitstel hier afstel zal beteekenen. Jammer zou het zeer zeker zijn. Vorig jaar hebben we menigen prettigen athletiekavond op het Gemeentelijk Sportterrein meegemaakt. Het zou des te meer te betreuren zijn, omdat de athletiek in Zeeland nog heel wat uoodig heeft om op 't zelfde peil te komen van de andere provincies. Zou den de diverse vereenigingcn niet kun nen zorgen, dat we ter vervanging van deze competitiedagen andere wed strijden krijgen, zooals dualmeets e.d.? Het zou de athletiek ten goede komen, terwijl toch ook de leden der diverse vereenigingen dergelijke ontmoetingen op prijs stellen. We vernamen, dat bij de vereenigin gen „E.M.M." en „Achilles" plannen in voorbereiding zijn, ten einde te komen tot eènige ontmoetingen tus- schen de juniores der beide vereenigin gen. Komt E.M.M., Marathan en Wilhelmina, kan dat ook niet tusschen de- leden van uwe vereenigingen Eén van de grootste gebeurtenissen in de Zeeuwsche athletiek wereld begint langzamerhand te naderen. Dat is de Boulevard loop te Vjissingen, georganiseerd door de Vlis- singsche Athletiekvereeniging „Marathan". Het vorig jaar werd deze loop voor 't eerst ge houden en met succes. Er was een groote deelname, er waren Hollandsche loopers, de regeling was prachtig in orde, terwijl de medewerking van Vlissingens burgemeester, reeds direct den noodi- Nog een aardig spelmoment uit den korfbalwedstrijd V.I.O.S. D.O.S., eveneens genomen bij het doel van V.I.O.S. Zaterdag ontmoette V.I.O.S. voor de competitie van den Zeeuwschen korfhalhond de vereeniging D.O.S. Spelmoment uit deze matcli voor den V.I.O.S.-korf, welke geducht door de gasten werd belegerd. gen luister bijzette aan dit eerste gebeuren op athletiekgebied in de Scheldestad. Hoewel deze loop dit jaar nog maar voor de tweede maal georganiseerd wordt door „Marathan", toch zijn we ervan overtuigd, dat de deelname niets te wenschen zal overlaten. Hoe kan het ook anders. Is er één plaats in ons land, die zich beter leent voor zoo'n loop, dan de Vlissingsche Boulevard Zij die vorig jaar deelgenomen hebben, komen onge twijfeld terug, terwijl de roep, die zich over dezen loop verspreid heeft, tot ge volg zal hebben, dat velen die er vorig jaar niet waren, zich bij hen zullen aansluiten. We durven reeds voorspellen, dat de tweede Vlissingsche Boulevardloop een succes zal worden voor de athletiek in 't algemeen en voor „Marathan" in het bijzonder. Moge 26 Juli, de dag waarop de wedstrijd is vastgesteld, weer één van de mooiste dagen worden in de Zeeuwsche Sportbeweging. Een wedstrijd, die nog dichter bij is, de Natio-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17