w ill No. 16 VRIJDAG 4 JULI 1930 303 En zmanen die een rustig tochtje ti mater ondernemen en geen zorgen oner het nest schonen ie hebben. hoofdstad en misschien zal zij eens alle andere Zeeuwsche steden over vleugelen. De laatste aanwinst van de stad is het mu seum in het Gothische huis op de kleine kade. Hoewel het stichten van musea naast het groote, provinciale niet aanbevelenswaardig mag heeten, beteekent dit museum voor Goes, vooral met het oog op vreemdelingenverkeer, toch een vooruitgang. Moge er nu ook nog een jeugdherberg ko men. Want in Zeeland vindt de jeugdbewe ging over 't algemeen bij de ouderen weinig steun. Kan het ondernemende Goes ook niet hier het initiatief nemen B. mag rijden. Dat kan natuurlijk alleen in plaatsen, die een behoorlijke markt bezitten, waarop een voldoend aantal straten uitloopt. Zooals ook Goes dat heeft. Men zou hier voorts de autobussen een parkeerterrein buiten de stad kunnen aanwijzen. Op den duur zullen de straten in de binnenstad het verkeer niet meer kunnen verzwelgen, en het zou wel wenschelijk zijn, een regeling te over wegen, vóór een of meer ongelukken ons onzacht wakker schudden. Goes breidt zich nog steeds verbazend uit. Een nieuwe verkeersweg, die van de voorstad naar de haven zal voeren, is in wording. Daardoor zal de binnenstad een aanzienlijke verkeers- vermindering vooral wat het vrachtvervoer betreft verkrijgen. Maar de Zuid-Bevelandsche hoofdstad is een stad met een toekomst. Zoodat de vroede vaderen hun vooruitzienden blik op een komende werkelijk heid hebben ingesteld. Geen overdreven plannen Goes wordt op den duur Zeelands landbouw- De smalle straten in Goes blijven een be letsel poor het drukkere oerkeer en voor het nerkeer in 2 richtingen. Het elkaar moeilijk pas- seeren nan auto's en magens geeft aan de stad iets rommeligs. 'I Ware in Goes heel goed mogelijk het ver keer in 1 richting te leiden, omdat nele straten op het ruime marktplein uitloopen. De Westmal als parkeer plaats van de nele auto bussen, die Goes met de omligggende plaatsen verbindt, ontlast op Dinsdag't marktpleinen de nauive straten van de binnenstad van dit moderne vervoermiddel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 3