ZEEUWS CHE ©MHOEIE» 304 VRIJDAG 4 JULI 1930 No. 16 Hoe "t er in dezen tijd Donderdags te Breskens toegaat, wanneer de talrijke vreemdelingen,die Zeeland bezoeken,zich aan boord van de ferry-boot begeven. loozen rommel aan het stedelijk museum hebben geschonken. Wanneer deze neiging bestendigd blijft, hopen B. en W. belangrijk te kunnen bezuinigen op den gemeentelijken reinigings dienst. Men meldt ons uit Zeeuwsch-Vlaanderen, dat dezer dagen in een stedeke het torenuurwerk niet meer ging. De klokkenist weigerde pertinent hulpverleening. De dokter had hem, zoo ver telde de ongelukkige, allen „opwindenden" arbeid verboden. Uit Boschkapellc seinde onze correspondent het verrassende bericht, dat de heer P. d. V. zich koning van de handboogschuttersvereeni- ging heeft geschoten die is dus nog handiger dan de Roemeensche kroonprins. Zoodra wij iets naders omtrent de troonsbestijging ver nemen, 'zullen wij dit melden. Hallo, hallo hier is het persbureau van den officieelen Zeeuwschen Omroep, bestrij kende alle Sc hel de-oevers. Het verder ver tellen dezer berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit lerseke, dat een bootwerker, in wien Hulstkamp sprak, deswege door den dorps-orde-bewaarder bij den kraag werd gevat. Op weg naar het politiebureau heeft daarop de arrestant voortdurend in den agent gebeten. Toch zal de man voor deze euvele daad, zoo verzekerde men ons aan de rechtbank, niet gestraft kunnen worden, wijl hij voortdurend uitriep: „Ik hou zooveel van je, dat ik je wel kon opeten Uit Oudclandc bereikte ons het verpletterende bericht, dat het geheele Burgerlijk Armbestuur, naar aanleiding van een ontvangers-benoeming buiten de aanbeveling om, het bijltje er bij neer gelegd heeft. Een raadslid, wien wij vroegen wat bij deze ernstige crisis gedaan moet worden, zei met tegenwoordigheid van geest „Als 't armbestuur weigert, ge bruiken wij de voetrem." Men meldt ons uit Hcinkens- zand, dat de P.Z.E.M. besloten heeft, den Varkenshoek even keu rig te electrificeeren als de rest van de gemeente. Wanneer de vcreeniging tot bescherming van dieren nu nog niet tevreden is, dan weten wij het niet meer! Uit Clinge telegrafeerde men ons, dat de minister van Arbeid, Handel en Nijverheid een subsidie van 125.— heeft beschikbaar gesteld voor de tweede Zeeuwsche klompenbeurs. Dank zij deze toezegging kan de zaak nog eens zoo groot worden opgezet. Men meldt ons uit Vlissingen, dat de poging der wethouders om zich een pensioen te ver zekeren schitterend geslaagd is, daar alle raads leden de hoop koesteren, zelf daar ook nog eens van te profiteered De stadsruif zal gedurende 14 dagen geïllumineerd worden. Nog kunnen wij vermelden, dat te Middelburg met den her bouw van de afgebrande Lange Delft begonnen werd en dat Groede een nieuwe brandspuit kocht om het lot van Middel burg niet te deelen. Tot de volgende week, dames en heeren Voor de aanlegplaats van de ferry-boot te Breskens wachten Donderdags gansche stoeten van auto's met vreemdelingen, die Zeelands tuin een bezoek gaan brengen. Men meldt ons uit Zierikzee, dat een aantal ingezetenen weder om een massa ouden en waarde- Twee Duitschers stalen te Scherpenisse twee rijwielen van twee grasmaaiers en stoven in rechte lijn op hun groote vaderland af. Zij hadden echter buiten den Zeeuwschen Omroep gerekend, die de politie aller- wege alarmeerde, met gevolg, dat de snoodaards op- en inge pikt werden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4