a No. 17 VRIJDAG 11 JULI 1930 333 Is dit geen prachtig doorkijkje op de binnenplaats van het Weeshuis, aan de Spieringstraat? De weesjes verma ken zich onder het loover van den grootcn kastanjeboom. De bruggetjes in de Zeugestraat geven haar een typisch oud-Hollandsch cachet. De voerman, op zijn hoog beladen wagen, heeft een fraai stelletje paarden te besturen. Ze zijn een schilderij van Breitner waardig. schoonheid nan een oud poortje, het kinderspel op een of ander aardig uitgekozen plekje. Van alles mat mü zoo aan troffen, kunnen U de kieken Dertellen. Zij zullen U het vrien delijke. Gouda laten zien, zooals het zich op een dag-door- ile-meek voordoet, met haar arbeid, spel en rust, met haar nijverheid en natuurschoon. Gouda met haar fraaie stadhuis, haar nieume gebouwen, maarvan het Brandmeergeboum het allernieuwste is. Gouda, de stad van (Ie lange pijpen, van het kunstige plateel, van de uitgezochte lekkernijen. Goudu: een echte Hollandsche stad, die er zijn mag en die alle mogelijkheden in zich draagt, om, onder het kranige gemeente bestuur, tot nog grooter bloei en welvaren te geraken Stoombooten op den IJsel bij Gouda. Dit frissche kiekje werd genomen vanaf den Goejan-Verwelledijk.Typisch steekt de schoorsteenpijp boven het weelderig gebladerte uit. Langs de Houtmans gracht, nabij de groen- tenveiling. De tuinders varen er in hun bootjes heen, om hun waaraan den man te brengen. Rechts de boomenrijke kade, waarlangs de schilderachtige schepen i£H In het mooie Houtmanspark kan men fijn ge nieten van zon en zomer. Oud en jong treft men er dan ook, rustende of spelende, aan

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 13