Sport van Week No. 17 VRIJDAG 11 JULI 1930 337 Nog een kiekje uit het nummer hoogspringen op de Zeeuwse V kampioenswedstrijden. Van Peenen (Marathon Vlissingen) in actio. hoogspringen, verspringen, speerwerpen en pol- stokspringen. Hoogspringen bracht de heer S. Vreke (E.M.M.) van 1.50 op 1.60 Meter. Gezien den slechten toe stand van den springbak een pracht-prestatie. De heer Jac. Boot (E.M.M.) zag kans, met een sprong van 6.67 Meter het nummer verspringen op zijn naam te brengen en verbeterde hierbij zijn eigen record met 6 c.M. Speerwerpen was voor een Marine-man n.l. den heer C. Verbrugge, met een worp van 38.73 Meter (oud record 38.11 M.). Polstokhoogspringen bracht A. de Jonge (Wilhel- mina) als kampioen. Prestatie 2.70 Meter (oud re cord 2.65 Meter). Kogelstooten en discuswerpen nam de heer H. v. Nek, Marine-sportvereeniging Vlissingen. voor De Zeeuwsche athletiek-kampioenschappen. S. Vreke (E.M.M.) springt 1.60 M: Overzicht tijdens de zwemwedstrijden te Middelburg. De estafette (heeren). zijn rekening resp. met een worp van 10.40 M. (Zeeuwsch record 11.17 M.) en 28.16 M. (Zeeuwsch record 30.45 M.) Beide records staan op naam van het oud-E.M.M.-lid J. J. Schipper. Zaterdagmiddag zijn we getuigen geweest van een schitterend geslaagd zwemfeest, georganiseerd door de zwemvereeniging Luctor et Emergo. Prima regeling, groote deelname, een reusachtige publieke belangstelling en een temperatuur, die zich uit stekend leende voor een wedstrijd als deze. Het vermelden van de uitslagen zou te veel van onze plaatsruimte vragen, daarom moeten we volstaan met een kleine beschouwing. Direct na den aanvang hadden de aanwezigen al de echte goede wedstrijd- sfeer te pakken. De dames en heeren, die deelnamen aan den 200 Meter vrijen slag, leverden 'n aardigen strijd, waaruit de heer Merk met een flinken voor sprong als eerste te voorschijn kwam. Ook de aller jongsten waren niet vergeten25 Meter vrije slag voor jongens van 7 tot 12 jaar, bordjes hap pen, eierlepelzwemmen, 50 Meter vrije slag waren hun nummers. Hoe jong ze ook zijn, ze hebben ge streden met vuur en voor een prijsje. De estafettes zijn altijd de aardigste nummers voor de toeschouwers. De veteranen toonden, dat ze, ondanks hun leeftijd, nog tot goede dingen in staat zijn. Het trio Kik, de Baare en v. Herwij nen werd eerste, terwijl de heeren Flierman, Mul ler en Barto tweede werden, door disqualificatie van de ploeg Bastiaanse. Ook de vroolijke noot in 't programma ontbrak niet. Het touwtrekken voor veteranen werkte prik kelend op de lachspieren der toeschouwers. Een goedgeslaagde demonstratie van de reddings brigade vormde een waardig slot van dit feest. Laten we hopen, dat deze middag de vele niet- zwemmers overtuigd heeft van het nut van deze sport en dat Luctor et Emergo en de reddingsbriga de een groei van hun ledental als resultaat mogen boeken. Donderdag 3 Juli werd op het Gemeentelijk Sportterrein in Zeelands hoofdstad door den Zeeuwschen Athletiek Bond een wedstrijd gehou den op de spring- en werpnummers, teneinde vast te stellen, wie zich gedurende 't komende jaar Zeeuwsch kampioen op deze nummers zullen mogen noemen. Volgende week, Donderdag 10 Juli, zullen te Vlissingen de loop nummers bewerkt worden. Wanneer we er toe overgaan, verslag uit te brengen van de geleverde prestaties, gebiedt de hoffelijkheid ons, allereerst een bespreking te houden over de door de dames-athleten bereikte resultaten. Hoog- en vèrsprin- gen, speerwerpen en kogelstooten waren de nummers van haar programma. Drie van de vier Zeeuwsche records moesten er hier aan gelooven. De dames van de nog zoo jonge Vlissingsche Athl. Ver. „Marathon" toonden zich op alle nummers, uitgezonderd speerwerpen, verreweg de meerderen. Alleen Mej. Groenewegen (Achilles) kon op speerwerpen over hare MarathonT zusters zegevieren. Mej. Santifort (Marathon) won het hoogspringen met aanloop met een sprong van 1.30 Meter. (Oud Zeeuwsch record 1.25)Mej. Bos (Marath.) nam vèrspringen m.a. voor haar reke ning. Prestatie 4.31 Meter, (oud ree. 4.14 Meter) Mej. Kampman (Marath.) toonde zich met een worp van 6.15 Meter (oud ree. 5.80 M.) de sterkste op kogelstooten. Alleen speerwerpen was voor één der dames van „Achilles", Mej. L. Groenewegen werd hier de kam pioen met een worp van 16.50 Meter. Zij bleef hier mede 1.11 Meter beneden 't Zeeuwsch record, dat met 17.61 Meter op naam van Mej. L. Stuun (Achilles) staat. We vernemen echter nader, dat Mej. v. Driel (Achilles), die wegens 'n voetblessure niet kon uitkomen, alsnog in de gelegenheid gesteld zal worden, haar kunnen te toonen. Mej. v. Driel kennende als één van Zeelands beste dames- Berger, de winnaar van de 100 yards op de Engelsche Athletiekkam- pioenscliappen, na zijn overwin ning op de schouders der enthou- siaste kameraden. Zwemwedstrijden te Middelburg. Mejuffrouw Lauwerens (links) uit Vlissingen, die menigen prijs won en Mej. de Muiiek, eveneens een der snelste zwemsters. athleten, vreezen we, dat Mej. Groenewegen haar kampioenschap nog zal moeten afstaan. Ook het record achten we niet veilig. De heeren wilden blijk baar bij de dames niet acherblijven en speelden het klaar, eveneens enkele Zeeuwsche records te bre ken n.l. op de nummers

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17