ZEEUWSCHE OMMOEP1 324 VRIJDAG 11 JULI 1930 No. 17 Hooien aan den noet non Walcherens mooie duin. Hallo, hallo 1 hier is het persbureau van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten werd nooit verboden. Men meldt ons uit Sas van Gent, dat genie soldaten een stuk ouden vestingmuur tot springen hebben gebracht. Men begrijpt hier niet, waarom daar juist militairen voor noodig waren. Men had dat karweitje best over kunnen laten aan eenige bankiers. Wij vernemen, dat hier en daar burge meesters bedankt heb ben voor de soos, wijl daar raadsleden lid van waren, die tegen de salarisverhooging gestemd hebben. Van daar het spreekwoord dat een vroede vader zonder aanzien des persoons het gemeen tebelang moet behar tigen. meer dicht kon. Wij hebben dadelijk daarop onze guldens op de vensterbank gelegd met het gevolg dat we twee uur later rijksdaalders op konden bergen. Patent op deze uitving zal niet aangevraagd worden. had namelijk vernomen, dat een zijner onderge schikten, die een telefonisch gesprek met hem ge voerd had, daarbij zijn pet op 't hoofd hield. Van betrouwbare zijde vernamen wij, dat Ge deputeerde Staten na 't lezen van het gepeperde protest, dat de gemeenteraad van St. Kruis hun zond naar aanleiding van de voorgenomen salaris verhooging der burgemeesters en secretarissen, zuchtend overwogen hebben, dat ook het mooiste huisje nog 'n kruisje heeft. Uit Oostburg wordt ons geseind, dat 19 Juli a.s. aldaar een groote paardenmarkt wordt gehouden met twee honderd gulden pre mies en dat alle paar den in den omtrek daarom van vreugde staan te hinneken. Onze correspondent te Vlake schrijft, dat kortgeleden de zonne hitte zoo tot de uit zetting der metalen meewerkte, dat de ijzeren spoorbrug niet Een der gewichtige autoriteiten, waarvan Zee land wemelt, heeft dezer dagen 'n aanval van beroerte gehad, die de papieren van zijn erfge namen belangrijk deed stijgen. De dorpsmonarch Uit Sluis berichtte men ons, dat de Zeeuw- sche exportslagerij be langrijk uitgebreid wordt. Dat zal weer wat „slachtoffers" cischen Men meldt ons uit Vlissingen, dat het aantal genomen zee baden duizenden hoo- ger is dan 't vorige jaar. In dezen malaise- tijd zijn de menschen wel gedwongen, zich te oefenen in de kunst om 't hoofd boven water te houden. Tot de volgende week, dames en hec- ren Onder den gloed der heete Juli-zon is hel gaum genoeg zoo oer, dat het hooi al op (Jen magen geladen hun mor den en naar de boerdery ge reden. En zoo komen er in de Zeeumsche polders handen te korthelp' Drown, help' man

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4