VROUWENLEVEN Rinso ^j)eV/asc[i wordt prachtig helder en is vroeg aan de lijn met 356 VRIJDAG 18 JULI 1930 No. 18 KATOENEN MODESTOFFEN Dat er in dit seizoen zooveel katoen gedragen wordt, is zeker een aangenaam verschijnsel voor al wie graag met de mode meegaat, maar wier inkomen geen groote uitgaven toelaat. Katoen immers is niet alleen prettig en koel om te dragen in warmen zomertijd, het is ook een goed- koope en practische dracht, vooral nu we onver- schietbaar katoen kunnen koopen. Voor kinderen zijn katoenen kleertjes, die sterk zijn, onverschietbaar en gemakkelijk te wasschen, zeer zeker ideaal als dagelijksche dracht. En het is prettig, dat ook de volwasse nen nu katoen kunnen dragen met het bewustzijn, toch volgens de mode gekleed te zijn. Want, nietwaar, de mode is voor de meesten onzer toch een heel ge wichtig ding 1 Onder de vele katoenen stofjes van dit seizoen speelt het piqué een groote rolen niet alleen ter garneering. Voor eenvoudige jurken, die vaak gcwasschen moeten wordenaardige japonnetjes voor boottocht of picnic of voor in huis, tennisjurken en fietstoiletjes, ze Toque van strooien tricot, gegarneerd met kantstroo en een speld van strass-steenen. zijn alle uitstekend te vervaardigen van dit stevig materiaal. Ook voor vesten, kraagjes en manchetten is piqué bizonder geschikt en niet alleen in combi natie met andere katoenen stoffen, maar ook met zijde. Een heel practisch modenieuwtje voor 'n jong meisje of 'n jonge vrouw is dit'n kort, los man teltje, zooals ze in dezen zomertijd zooveel gedragen worden van zwarte tafzijde, gevoerd met wit piqué. Het manteltje is zóó gemaakt, dat tiet aan beide kanten kan worden gedragen, wat, naar men Hoed van beige stroo, met garneering van wolten lint in beige en bruin. Elegante groote hoed van zwart kantstroo, versierd met strikken van zwart en rood fhiweelband. zal toegeven, buitengewoon practisch is bij ons veranderlijk klimaat. Kraagje en manchetten van piqué met Hit- geschulpte randen kan men heel aardig en vlug zelf maken. Men knipt een en ander dubbel, rijgt het goed met de rechtsche kanten op elkaar, tee kent rondom de schulpen af en stikt langs die lijnen, waarna men de overtollige stof afknipt en het geheel binnenste buiten keert MODERNE HOEDEN Bij de katoenen japonnetjes worden, vooral bij het verblijf buiten, bij bosch of aan het strand, veel bijbehoorende hoeden gedragen, hoeden van piqué, maar ook linnen hoeden, over trokken met dezelfde bont gebloemde voile, waar van de japon vervaardigd is, die er bij gedragen wordt. En die katoenen hoeden maken een heel zomerschen, 'n heel jeugdigen indruk, terwijl ze tegelijk zeer practisch zijn. Er is trouwens bij de moderne hoeden zóó veel verscheidenheid, dat nu zeer zeker eenieder wel in staat moet wezen iets te vinden, dat buiten gewoon geschikt is om het eigen hoofd te dekken. We hebben immers allerlei kleuren, allerlei mo dellen en de grootte varieert van het kleine dopje, dat nauw het hoofd omsluit tot den schilderachti- gen grooten hoed, die zoo wél past bij de lange, soe pele, wijd uitvallende nieuwe toiletten. Het hoedje van onze eerste afbeelding, ontwor pen door het modehuis Hélène le Coq, behoort tot de allerkleinste modelletjes. Het is vervaardigd van 'n soort strooien tricot, bevallig om het hoofd gedrapeerd en versierd met kantstroo en met 'n speld van strass- steenen. Numero twee is wat grooter. Dit model van het modehuis Alphonsine heeft een zwart satijnen bol en 'n be- valligen van voren opgeslagen rand van zwart kantstroo. Onze derde afbeelding vertoont een hoed van beige exotisch stroo, gegarneerd met een wollen lint, in twee tinten bruin en beige. Deze eenvou dige en toch elegante hoed is van het modehuis Rose Andree Nordet. Blanche Reqis lanceerde den fraaien, grooten hoed van zwart kantstroo, gegarneerd met strik ken van zwart en rood fluweelband. PAULA DEROSE. Bij den glanzenden zwart satijnen bol van dezen hoed con trasteert zeer bevallig de rand van zwart kantstroo. Zeeppoeder 1ste soort

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16