SPORT VAN DE WEEK No. 18 VRIJDAG 18 JULI 1930 357 rVlissingen vond Donder dag 10 Juli het tweede gedeelte van de wedstrij den om de kampioenschappen van den Zeeuwschen Athletiek Bond plaats. Voor een athletiekwedstrijd was er een ongewoon groote belangstelling van de zijde van het publiek. Welk een pracht propaganda had deze wedstrijd voor de athletiek kunnen worden I He laas, het heeft niet zoo mogen zijn. Er zijn eenige incidenten voorgevallen, die zeer zeker bij het publiek een niet al te besten indruk van de ZeeuwscheAthle- tiekbeweging hebben achtergelaten. We willen deze zaak niet geheel onvermeld laten voorbij gaan, al kunnen we ons natuurlijk in de diverse kwesties geen partij stellen. Het was voor degenen, die zich veel onder de athletiekbeoefenaren en hunne leiders bewegen, reeds eenigen tijd te merken, dat er iets broeide. Het eerste symptoom van de komende onaange naamheden was o.i. reeds het afstellen van de competitie. En nu bij het laatste deel van de kampioenschapswedstrijden kwam de geheele zaak naar buiten. De verhouding tusschen de deelnemers aan de diverse loopnummers liet niets te wenschen over. Zij zijn het ook niet, die den onaangenamen en on- sportieven geest op dezen wedstrijd veroorzaakt hebben. Ten duidelijkste werd hier gedemon streerd, dat de verhouding tusschen de personen, die in den Z.A.B. en de diverse vereenigingen lei dende functies bekleeden, verre van goed is. La ten de heeren echter hun geschillen liever binnens kamers behandelen en daar trachten tot een oplossing te komen, doch niet, zooals hier, op iuide wijze hun misnoegen te kennen geven. Afgeschei- De Zeeuwsche athletiekkampioenschappen. Moment uit het nummer 1500 M. hardloopen, gewonnen door P. Zuidweg (E.M.M.) in 4 min. 46,6 sec. te pas. De wanverhouding tusschen de leidende figuren mag geen aanleiding geven tot het kweeken van haat en vijandigheid tusschen de leden. Hier door is de sport en zijn de athleten niet gediend. En waarvoor zijn tenslotte de bestuurders der vereenigingen anders, dan om den athleten de ge legenheid te geven zich onder hun leiding te ont wikkelen en om met vereende krachten de sport omhoog 'te werken Door het in 't openbaar uitpluizen van allerlei persoonlijke kibbelarijtjes wordt echter juist 't omgekeerde bereikt. We moeten tenslotte consta- teeren, dat donkere wolken zich boven de nog zoo jonge Zeeuwsche athletiekbeweging samen pak ken. Een tweede heer Veraart, met een flinke lading ondergekoeld ijsgruis, zou hier noodig zijn, ten einde door middel van een te verwekken fikschen neerslag alle onzuiverheden in de bestaande verhoudingen weg te spoelen. Dat hij komen moge in de persoon van een flink en doortastend man, die de zaak flink en energiek aanvat. De Zeeuwsche athletiekbeweging is nog in haar De Woningbouwvereniging Goed Wonen te Vlissingen herdacht onlangs haar tien-jarig bestaan en ter gelegenheid daarvan waren op Zaterdag j.l. feestelijkheden georganiseerd. Wij geven hieronder een aardig overzicht op de mooie stadswijk Goed Wonen aan de Schuitvaartsgracht te Vlissingen. groeijaren, zij kan geen stuiting in dien groei verdragen. In tegendeel, er moet met man en macht gewerkt worden aan den ver deren uitbouw van deze sport. O.i. is in deze kwestie verder het woord aan de K-N.A.U. Van het verder verloop van den wed strijd het volgende: Door het nog steeds geblesseerd zijn van mej. v. Driql (Achil les) moesten de dames van Marathon de 4x 100 M. estafette alleen loopen. Zij maakten een tijd van 61.6 sec. Even als vorige week bij de werp- en spring- nummers toonden de M.-dames zich op de 100 M. onbetwist de sterksten. Mej. Bos was eerste in 14.8 sec. De heeren van de Middelburgsche athletiekver. „E.M.M." hebben het er al bijzonder goed afgebracht. De heer Boot (E.M.M.) nam de 100 Meter voor zijn rekening in 11.6 sec. In de serie liep hij zelfs in 11.4 sec. Dit is 6/10 sec. be neden zijn eigen record. 400 Meter: 1. Boogerd (Marathon) in 59.8 sec. Hier blijft het record op naam van den heer Sinke met 59 sec. 800 Meter: 1. P. Zuidweg (E.M.M.) in 2 m. 18.6 sec. (oud ree. 2 m. 22 1/5 sec. Ook de 1500 Meter was voor dezen stoeren E.M.M.'er in 4 m. 46.6 sec. Het record op dezen afstand staat op zijn naam met 4 m. 43 sec. Zuidweg wist zich hier uit een minder goede positie, door een eindspurt, die voor geen zijner mededingers bij te houden was, no. 1 te plaatsen. 5000 Meter. Hier was Lefeber (Marathon), na in een prachtige eindspurt Kambier in de laatste 2 Meter te hebben geslagen, no. 1. Door een over treding van de wedstrijdbepalingen werd Kam bier overwinnaar verklaard (onder protest van Van de feestelijkheden, die bijna uitsluitend voor de kin deren waren georganiseerd,was het hoofdnummer wel het ver makelijke optreden van den Clown-Goochelaar: u ziet hem hier allerlei voorwerpen too- veren onder den hoed van een der jongens. den van de vraag of hun aanmerkingen juist wa ren, moeten we zeggen,dat 't absoluut verkeerd was op deze wijze 't publiek in een zoo onverkwik kelijke historie te men gen. Door deze wijze van handelen wordt ook de verhouding tusschen de athleten der diverse ver eenigingen er niet beter op. Een gezonde en nood zakelijke rivaliteit wordt hierdoor omgezet in ani mositeit. En dit komt niet Al was het weer de feest viering niet gunstig, de koek smaakte deze Vlissingsche zus uit Goed Wonen er niet minder om. Marathon) in 17 min. 55.6 sec. (Hier lag de oor zaak van de bovenbe- dqelde incidenten.) 4 x 100 Meter estafette was voor de E.M.M. ploeg in 51 sec. (record eveneens op naam van E.M.M. 49 2/5 sec.) Tot slot allen kampioe nen, zoowel dames als heeren, onze hartelijke gelukwenschen. We hopen van harte, dat het volgende jaar de wedstrijden onder betere verstandhouding gehou den zullen worden en dat een meer sportieve geest dan moge heerschen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17