Zeeuwsche Ombloep» 344 VRIJDAG 18 JULI 1930 No. 18 Walchersch duinlandschap. De nieuwe keersluis te Vlissingen is vorige week voor de eerste maal opengedraaid. Alles ging of 't gesmeerd was. Omdat het echter nog geen offi- cieele opening was, bleven de sluizen der wel sprekendheid nog gesloten. Een voortreffelijk begin alzoo. Men bericht ons uit Oud- Vosmeer, dat voor de laatst gehouden geitenkeuring de belangstelling niet bijster groot was. Ook onder de geiten begint gelukkig een rechtmatig verzet te komen tegen de miss-elijke schoon heidswedstrijden. Hallo, hajo 1 hier is het persbureau van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is, als steeds, geoorloofd. Men meldt ons uit Sas van Gent, dat een jonge dame, die met een geladen boodschappentasch naar Westdorpe fietste langs het kanaal, over vallen werd door een wielrijder, die er met den ingeslagen voorraad vandoor ging. Naar onze be scheiden meening is het dus in de omstreken van Sas van Gent beter om met een geladen geweer te fietsen. Men meldt ons uit Goes, dat het accurate hoofd van een school, die in het voorjaar met zijn leer lingen tienduizenden bastaardsatijnvlindernesten verzameld had, dezen buit in ettelijke zakken zorgvuldig in een bijgebouwtje bewaard had. Dezen maatregel had de man getroffen om te allen tijde te kunnen bewijzen, dat zijn jongens inder daad het opgegeven getal dezer nesten gevonden hadden. Dezer dagen leek tot aller ontzetting echter het bijgebouwtje te leven. Van onder tot boven wemelde het van de rupsen. Een fabel achtige strijd is noodig ge weest om deze Egyptische plaag onder de knie te krijgen. De onderwijzer is van schrik den tel kwijt geraakt. Te Kapelle is het 12*^- jarig feest van de gymnas- tiekver. „Olympia" gevierd met een uitvoering in den boomgaard van dhr. Ganse man. Aangezien 't fruit rijp was, zal er wel meer in- dan uitgevoerd zijn. Men seint ons uit Mid delburg, dat het met 't blusschen van branden nog immer niet boteren wil. Dezer dagen steeg er uit een woning op den hoek van de Vlasmarkt dikke rook op. Een agent van po litie, die dit zag, holde naar het stadhuis om een mini- max, vond er inderdaad een, doch sloeg er van louter agitatie driemaal mee over den kop. De ramp zou weer niet te overzien zijn ge weest, wanneer de vlam men uit medelijden met de Zeeuwsche hoofdstad zich ondertusschen zelf niet ge doofd hadden. Men meldt ons uit Krab- bendijke, dat een paard tij dens het beslaan doodgeval len is. De hoefsmid was be paald sterker dan één paar- dekracht. Nog vernamen wij, dat het Chr. Lyceum waarschijn lijk begin September 1931 te Goes geopend zal worden. Wij sluiten thans tot vol gende week. Tot weerziens, dames en heeren 1 Vroege oogst op Schoumen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4