1 No. 18 VRIJDAG 18 JULI 1930 345 Een zomersch kiekje op de Gouwe, oiinnf <U> brug tuin tie Dor/astraal. Juist arrioeert Je boot nan GouJa (zoon boottochtje is ook fijn Het tafereel wordt fraai gestoffeerd door tien echt llollandschen molen, rechts op de foto. De ducdalnen op den noorgrond houden trouwe wacht. Hoe leorndig hei in Boskoops hoofdstraat (de Dorpsstraat) kan zijn. moge dit kiekje be wijzen. Hechts bevindt zich het bekende hotel Klaassen, waar men in dezen tyd heerlijk aardbeien eten kan. Waddinxveen. De hoofdweg naar Gouda. Het weelderige lower werpt koele schaduwen op den breeden, drukken verkeersweg. Rechts de typische bruggetjes, welke tot de fraaie villa's toegang genen 'Uit de naaste omgeving van Boskoop, die zeer mooi genoemd mag morden, links de Katholieke Kerk. Op het bruggetje een vijf tal vroolijke Boskoopsche meisjes. In het oude dorp Waddinxveen: de Dorpsstraat. Het nieuwe is, als wij reeds schreven, zeer uitgestrekt, is fraaier: maar de korn van het oude WadtSnx- veen heeft meer een knus, een gezellig karakter, zoonis we op tie foto zien. Doskoop en Wad- dinxveen, twee aar dige welvarende plaat sen, waar vooral het tuindersbedrijf bloeit. Boskoop heeft meer de gezelligheid eener kleine stad, met een levendig centrum van winkelstraten en een zeer fraaie omgeving. Waddinxveen daarentegen heeft de uitgestrektheid en het karakter van een mooi dorp, met een niet drukke kom. Beide plaatsen, met haar bijzondere sfeer, zoo ver van het woelige groot stadsleven verwijderd, zijn de moeite van beschouwen zeker waard en een bezoek er aan kunnen wij dan ook beslist aan bevelen. Opdat men zich reeds wat oriënteert, geven wij hierbij enkele aardige kieken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 5