SUNLIGHT ZEEP bl'h t Het gevaar van de uitverkoopen. GOEDKOOPE KNIPPATRONEN Door het gebruik van Sunlight Zeep een schoonere wasch en langeren duur van Uw goed No. 19 Zeker, er is gevaar bij, en velen onzer weten dat maar al te goed. Het is alsof er 'n zekere betoovering uitgaat van die uitstallingen, waar overweldigende koopjes roepen en lokken. En maar al te gretig koopen we soms, om later, als we het gekochte kalm en nuchter bekijken, tot dr. slotsom te komen, dat we eigenlijk öekocht zijn. Want de gekochte hoed is wel heel mooi op zich zelf, maar we hebben niets, letterlijk niets, waarbij we hem kunnen dragen. De goedkoo- pe jurk, waar we zoo blij mee waren en die toch werkelijk ons nummer draagt, is aanmerkelijk te klein. De mooie kou sen voor weinig geld ver toonen foutjes. De voor- deelige coupon blijkt te klein voor het eene en te groot voor het an dere doel. Zoo zouden we kunnen doorgaan tot in het oneindige haast. Of de uitverkoopen dan zoo iets verfoeilijks zijn? Och neen, niet wanneer men er heen gaat met een koel hoofd en na verstandig overleg. Men zal dan al spoedig tot het inzicht komen, dat al wat als spotgoed koop wordt aangepre zen, daarom nog niet altijd werkelijk goedkoop is. Men zal bemerken, dat de voormalige prij zen, zoo overredend boven de uitverkoopprij- zen genoteerd, dikwijls fancy-prijzen zijn. Men zal begrijpen, dat som mige magazijnen zich extra waren aanschaf fen, welke in den uit- verkooptijd, door sugges tie, grif verkocht wor den tegen normale prijzen. Er zijn werkelijk vrou wen, die niet zijn opgewassen tegen de verleiding der uitverkoopen, die thuis komen met 'n thee muts en 'n nachtlichtje en wie weet wat al meer als ze enkel 'n corset hadden willen koopen. Laten zij, ten minste als haar beurs niet al te ruim ge spekt is, liever ver blijven van al de verlokkingen waaraan ze geen weerstand kunnen bieden. Ze zullen voordeeliger uit zijn, wanneer ze slechts dèn koopen, als ze werkelijk iets noodig hebben, als ze er kalm den tijd voor kunnen nemen en precies overleggen kunnen wat en hoeveel ze noodig hebben. Als we werkelijk willen profiteeren van de uit verkoopen, laten we dan tevoren zorgvuldig na gaan wat we noodig hebben en laten we ons nooit verlokken om dingen te koopen, enkel en alleen omdat ze „werkelijk aardig voor het geld" zijn. Dingen, die niet mooi zijn, maar alleen „aardig voor het geld", zullen ons ten slotte nooit voldoen en zulke dingen moesten we nooit koopen. Dan liever wachten tot we iets koopen kunnen, dat werkelijk naar onzen smaak is en van blijvende waarde wezen kan. En dan wat we niet noodig hebben is, wanneer we gedwongen zijn zuinig te leven, altijd te duur voor ons. Maar ja, als we nu öekocht zijn thuis gekomen, laten we dan niet bij de pakken neer gaan zitten, maar zien wat er nog te redden valt. Zomermodes nan allerlei aard noor verschillende weersgesteldheden. Misschien kan de te kleine jurk nog aardig ver maakt worden voor het oudste dochtertje mis schien is van het te kleine lapje toch nog 'n aardige jurk te maken als we er wat garneering bij nemen misschien zijn de kousen nog netjes bij te werken. En dan, als de koopjes, die in den kwaden zin „koopjes" zijn geworden ons, een gevoelige les hebben gegeven, die ons behoedt voor verdere stroppen op dat gebied, wel, dan zijn ze ten slotte toch nog hun geld waard geweest I THÉRÈSE. Hoeden om zelf te maken Voor al wie wel eens zelf hoedjes in elkaar knut selt is de baret wel een der gemakkelijkste vormen om te maken. En de baret behoort tot de kleine hoedjes, welke nu wel 't meest en vogue zijn, vooral om te dragen bij sportpakjes of bij 'n eenvoudig mantelpak. Zoo'n baret kan van allerlei stoffen gemaakt worden, maar men kan ze ook, met veel succes, haken. Men kan de heele baret haken, liefst van wol met zijde, maar men kan ook den bodem knip pen van een of andere stof en den rand eraan haken. Heel elegant is 't daarbij een bijpassende sjaal te dragen, waarvan de einden zijn afgewerkt met haakwerk en franje, passend bij het haakwerk van de baret. Ook chenille is uitstekend geschikt voor het haken van een baret, terwijl men ze even eens in elkaar kan naaien van strooband. Zoo'n baret moet op de goede manier gedragen worden, hoog op aan dén eenen en laag neerhan gend aan den anderen kant. Een lint, voor langs den bodem gelegd en terzijde uitloopend in 'n strik of 'n paar kwasten, kan als garneering dienen. Colliers van rubber. Weet ge, dat de allernieuw ste halskettingen van rubber zijn gemaakt Ze bestaan uit smalle rub berkoordjes in prachtige kleuren, welke hier en daar met metalen kralen worden bijeen gehouden. Vaak heeft zoo'n ketting lang neerhangende ein den, welke ofwel van vo ren, ofwel op den rug tot sieraad dienen. jSi Nog een kettingen- i nieuwtje is de combinatie van kralensnoer met lavallière. De smalle crêpe de chine scarf wordt door groote hou ten en metalen kralen geregen, die om den hals liggen, terwijl de einden van de lavallière van voren tot een strik worden samengebonden. PAULA DEROSE. KNIPPATRONEN nan onze geleeken,te modellen, genummerd boven 4000, zijn verkrijgbaar aan Het Patronenkantoor" Postbus No. 1Haarlem. Onberispelijke coupe. Dameskleeding in de maten 88, 96, 104 bovenwijdte a f 0,55, kin der kleeding voor den bij 't model aangegeven leeftijd f 0.15. Bij elk patroon handleiding voor 't knippen en naaien benevens een verkleinde puiroonschets. Franco toezending, direct na ontvangst van bestelling met het verschuldigde bedrag aan postzegels ingeslotenwaarbij vermeld naam en adresnum mer van 't model en 't blad waarin het voorkpmten bovenwijdte. Men meet deze maat rondom het lichaam, recht onder de urmen door, gewoon glad gemeten, zonder extra-toegift. Van de gefotografeerde modellen en de teekeningen zonder of met lagere nummers zijn muat- putronen verkrijgbaar, na nauwkeurige opgave der gemenschte maten i f per stuk voor dunies, voor kinderen f().?ü. ZUIVERHEIDSWAARBORG f 10.000

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16