f f A Turnuitvoering in Kapelle No. 19 VRIJDAG 25 JULI 1930 377 gewezen, omdat „Olympia" aldaar zijn 20sten verjaardag mocht herdenken. Was aanvankelijk 12 Juli aangewezen voorde uitvoering en verdere feestelijkheden, toen was Pluvius zoo gul, dat men het noodzakelijk achtte, een week te wach ten en daarom heeft de uitvoering op 19 dezer plaats gehad, nu begunstigd door droog, al was het ook vrij frisch, weer. Niet minder dan 900 gymnasten van beider kunne, oud en jong, hebben aan de middaguitvoering medegewerkt en des avonds waren het de turnsters van Medioburgum uit Middelburg, die den aanwezigen hun „kunnen" op het gebied van dansen en rythmische gym nastiek, waarmede zij alom in den lande reeds groot succes hadden, deden zien. Het is weder eens bewezen, dat Zeeland ook op het gebied van turnen een zeer goed figuur maakt, dank zij vooral de leiders der vereenigingen, die alleen uit liefde voor de turnzaak zooveel uren en dagen opofferen om tot deze goede resultaten te komen. Te Kapelle werden Ier gelegenheid van het 20-jarig bestaan der vereeniging Olympia turnfeesten georganiseerd door den Zeeuwschen en Brabantschen bond. Hierboven een mooie stand van U.D.I. Goes" organiseert nog steeds voetbalwedstrij den. Zondag was Sinoto uit Zierikzee te gast. Onze fotograaf maakte dit kiekje bij den wedstrijd Sinoto-Goes. Hoekschop op het doel van Ooes. Het Sinoto-doel in gevaar tijdens den voet-^, balwedstrijd tegen Goes op Zondag j.l. Cedert enkele jaren is het gewest Zeeland van het K.N.G.V. omgezet in een Zeeuwsch-Bra- bantschen Turnkring en daarbij zijn de vereeni gingen uit Zeeland en West Noord-Brabant aan gesloten en zij hebben in dit verband de traditie voortgezet, zoo eenigszins mogelijk, ieder jaar een gezamenlijke uitvoeringte geven en dit bij voor keur afwisselend op ver schillende plaatsen en, indien daartoe aanleiding is, bij de viering van een jubileum van een der vereenigingen. Dit was dan ook oorzaak, dat dit maal Kapelle werd aan- Op de v. Melle's fabrieken te Bres- kens is onlangs een korfbalclub opgericht. Het team verloor dezer dagen van Terneuzen. Ter ge legenheid van dien wedstrijd kiekte onze fotograaf de beide ploegen. Brugoefeningen op het grmnastiekfeest van lympia te Kapelle.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17