De Zeeuwsche Polderbond zwoord* werk 378 VRIJDAG 25 JULI 1930 No. 19 Foto van het bestuur van den ZeeuwschenPolder-enWaterschapi bond. O.a. de heeren Dieleman, voorz., van der Beke, Cutlenfelder, secr., Wisse, Polderman, Kloet en Doeleman. Zeeland is nu eenmaal een provincie, die door alle eeuwen heen is aangegroeid door het in polderen van schor en slijk, al heeft meermalen de zee weer teruggevorderd, wat eertijds op haar veroverd was. En nog dagelijks wordt de strijd tegen het water voortgezet. Voor dien strijd is de provincie in tal van polders en waterschappen verdeeld, al komt de vraag meermalen naar voren, of een centrale macht niet meer De marine-stafkapel uit Den Helder wederom in Zeeland. Bij het bezoek vau de stafmuziek der marine werd tc Vlissingcn op den Boulevard nabij het standbeeld van De Ruyter een taptoe uitgevoerd. Een kijkje rondom het standbeeld de mariniers staan achteraan. kijkers" staan, zich ook aansloten. Mogen zij gaan begrijpen, dat naast het „Luctor et Emergo", hier meer dan ooit toepasse lijk, ook het „Eendracht maakt macht" een niet minder ware wapenspreuk Bij den na de vergadering gehou den autotocht werd o.a. de nieuwe wegenaanleg op Oostelijk Beve land bezichtigd. Men overtuigt zich van de goede kwaliteit der steenen, die voor het nieuwe weg dek worden gebruikt. Voor mededeelingen over de vergadering is ons blad niet aangewezen, maar wel zij hier gemeld, dat tusschen vergadering en excursie een maaltijd plaats had, waarbij de jeugdige schoonen van Kruiningen, allen leerlingen van den cursus in land- bouwhuishoudkttnde, als vroolijke en handige kell- nerinnen dienst deden. De autotocht ging be halve naar eenige belang rijke punten in de oeverver dediging, ook naar een deel van den nog in wording zijnden nieuwen rijksweg door Zuid-Beveland, waar men met belangstelling de samenstelling van het dek van een modernen weg voor het groote door gaand verkeer in oogenschouw nam. LUCTOR. Sche) schetterden de trompetten tijdens de taptoe-muziek. De Bond houdt jaarlijks ook haar wapenschouw in den vorm van de alge- meene vergadering met daaraan verbonden excur sie, naar plaatsen, welke voor hen, die de polders besturen, en die dus met zeeweringen, waterloozing en wegenbouw te maken hebben, belang moeten inboezemen. Ditmaal was als verga derplaats gekozen Krui ningen in het waterschap van dien naam en Zater dag 19 Juli kwam men daar bijeen. De tamboers en pijpers in actie. De Zeeuwsche Polder- en Waterscliapsbond hield haar algemeene vergadering te Kruiningen. De aanwezige leden uit alle deelen der provincie poseeren voor ons. en of ook hier de verdeeling der werkzaamheden de onkosten nog niet hooger maakt, dan zij uit den aard der zaak behoeven te zijn. Dit streven naar meer eenheid bij den strijd kwam nu elf jaar geleden tot uiting door de oprichting van den Polder- en Waterschapsbond, waarbij thans 86 der polders of waterschappen zijn aangesloten, en die zeker nog meer kracht zou kunnen ontwikkelen als zij, die nu reeds al dien tijd aan den kant van de „kat-uit-den-boom-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 18