De Brandweer te Middelburg No. 19 VRIJDAG 25 JULI 1930 379 Bezoek der inarine-stafkapel te Vlissingcn. Duizenden waren samengekomen om van de ceremonie getuigen te zijn. Over zicht van een gedeelte der menschenmassa. na wat talmen van die zijde, toestemming van het gemeentebestuur was ontvangen om de spuit aan te bieden, had de bestelling plaats en nu was zij afgeleverd door de firma Bikkers uit Rotterdam en restte nog alleen de keuring door den deskundige van het comité, den heer Roelof- sen, commandant van de politiebrandweer te Delft. De keuring had plaats op de Loskade en met. kracht werd achtereenvolgens met één, twee, drie en vier stralen het uit het Kanaal opgepompte water daarin weder terug geworpen. Het resultaat was geheel naar wensch en de deskundige kon de spuit volledig goedkeuren. Met een kalm vaartje, het zal in ernstige ge vallen wel harder gaan, reed de spuit naar de Markt, waar in de hal van het stadhuis de over- Installatie van den Edelachtbare heer P. H. Geirnaerdt. Burge meester en echtgenoote posee ren te midden der Raadsleden voor het gemeentehuis te St. Jansteen, na de installatie. delburg met meer ge rustheid op zijn brand weermateriaal neerzien en rest nog alleen een gesta dige en goede oefening door het personeel, om bij onverhoopt voorko mende nieuwe groote branden met meer succes den ergen vijand, het alles vernietigende vuur, te kunnen bestrijden. LUCTOR. Dc nieuwe burgemeester van St. Jansteen wordt verwelkomd bij den Heikant, een gehucht dat tot de gemeente behoort. Het Comité van het Braudweerfonds 7 XII 1929 poseert met den burge meester van Middelburg bij de nieuwe brandspuit voor onzen fotograaf. Het was Woensdag 16 dezer voor Middelburg een dag van beteekenis, omdat zijn sedert de ramp van 7 December zooveel besproken brandweer in het defini tief bezit kwam van een moderne automobielbrandspuit. Dit is niet het gevolg van de voortvarendheid van het gemeen tebestuur, waarvan nog altijd met groot verlangen de plannen tot reorganisatie van de brandweer tegemoet worden ge zien, doch te danken aan het initiatief van enkele heeren, die een der eerste dagen na den grooten Langedelft-brand een comité oprichtten met het doel, een fonds te vormen voor het aanschaffen van een automobielbrandspuit in den geest van die, welke bij bedoelden brand zulke goede diensten bewees, en die uit Bergen op Zoom met den grootsten spoed te hulp was gekomen. Het comité ondervond groote medewerking en toen, Proefspuiten aan de Loskaai te Middelburg: vier stralen gaan er tegelijk de lucht in. dracht plaats had bij monde van den heer M. J. van Pienbroek, terwijl de burgemeester met grooten dank aan de schenksters en schenkers de groote aanwinst voor de gemeente accepteerde. Daar nu voorloopig, in afwachting van de reor ganisatie, die toch wel eens ooit haar beslag zal krijgen, de destijds ge huurde autospuit ook te Middelburg gestation- neerd blijft, kan o.i. Mid- „ls 't effe een straaltje?" vroeg de Middelburgsche jeugd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19