Zewwócfie 364 VRIJDAG 25 JULI 1930 No. 19 Hallo, hallo hier is het officieele persbureau van den echten Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ge oorloofd. Men meldt ons uit 's Gravenpolder, dat het gemeentebestuur besloten heeft, alle betalingen te staken, daar Gedeputeerde Staten de gemeente- begrooting niet willen goedkeuren. Men zou 't wel eerder hebben gedaan, maar het is thans zoo'n geschikte tijd voor den gemeente-ontvanger om met vacantie te gaan Men seint ons uit St. Jansteen, dat de dagblad correspondent, die de installatie van den nieuwen burgemeester moest verslaan, in een vlaag van helderziendheid zijn copie den avond te voren reeds aan de post toevertrouwde. Wij kunnen onzen hoorders in vertrouwen mededeelen, dat zooiets meer gebeurt. De Nederlandsche bond van zaadhandelaren heeft wederom in Zeeland twee lange dagen gecongresseerd en de blommetjes buiten gezet. Met algemeene stemmen is 't besluit genomen, wei het goede zaad uit te zaaien, maar zelf nooit op het zwarte zaad te gaan zitten. Men meldt ons uit Goes, dat de historische op tocht in September wegens gebrek aan deelneming niet zal doorgaan. Met zekere voldoening maken wij hier melding van, omdat wij het altijd prettig vinden, wanneer de menschen zich niet tegen elkaar in 't harnas laten jagen. Uit Vlissingen en Middelburg vernamen wij van het enorme succes, dat de marine-kapel met haar uitvoeringen heeft behaald. De pijpers van onze vloot blijken de eenigste menschen, naar wier pijpen men nog dansen wil. Middelburg heeft in feeststemming verkeerd naar aanleiding van de aanbieding der auto brandspuit, die enkele burgers bij elkaar gespaard hadden. De overdracht had officieel in 't stadhuis plaats. Er js veel ruzie onder het dagelijksch bestuur der gemeente geweest over het uitschenken van verfrisschingen bij die gelegenheid. Ten slotte is de keuze gevallen op spuitwater. Zeeland is een vruchtbaar land; hel hoeft niet herhaald. B'at al groeit en bloeit er niet den lieelen zomer door! Naast de vele producten van den Zeeumschen bodem, die me reeds behandelden, ontdekten me meer iets anders het schorseneeren-zaad, dat thans geoogst mordt. Ooerzicht oan een schorse- neerenoeld nabij Goes; de zaden, die in een bosje bij elkaar staan, morden in een zak verzameld, die tie pluksters en plukkers om den hals dragen. Voortaan zullen de badgasten, behalve in 't water, zich ook kun nen voortbewegen door de lucht, daar de K-L.M. een dienst is be gonnen tusschen Vlissingen en Knocke. Voor de vliegende vis- schen om jaloersch te worden. Nog vernamen wij, dat het stad huis te Veere zal worden opge kalefaterd en dat het veer Anna Jacoba-Zijpe eveneens verbeterd zal worden. Tot de volgende week, dames en heeren I De VHssingsche keersluis merd voor de tmeede maal geprobeerd. Gezicht op de geopende sluisdeuren, maar het hooger gelegen mater Dan de Schelde naar binnenstroomt. Uit Ierseke meldde men ons, dat de kreeftenvangst en de geldelijke opbrengst daarvan zeer vooruit gaan. De kreeften zelf gaan nog steeds achteruit. Een lid van Gedeputeerden is in de jongste Provinciale Statenzitting zoo onbehoor lijk tegen een afgevaardigde uitgevallen, dat de commis saris der Koningin hem tot de orde moest roepen. Men denkt er nu over, hem een cursus in het verdragen van tegenspraak te laten volgen. Uit Zuidzande werd be richt aan de provinciale pers, dat de gemeenteraad subsi die had verstrekt voor 'n schoolfeestje op 31 Augus tus, maar dat 't onderwij zend personeel medewerking weigerde. Zij, die veel tijd hebben, moeten eens gaan uitzoeken, of die afwijzing voortkomt uit afkeer van de kinderen dan wel uit anti pathie tegen de Koningin. De eerstvolgende uitbreiding van de terreinen der Maatschappij De Schelde te Vlissingen zal ook beslag leggen op het bekende lleeldenhuis. Ken actie is reeds op touio gezet, om den raaien 18e-eeumschen gevel te kunnen sparen. Foto Dan den mooien gevel, die reeds gedeeltelijk schuil gaat achter het fabrieksmateriaal.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4