DE OOS-T-^ OVeScHIE No. 19 VRIJDAG 25 JULI 1930 365 De entrée van den Oost-Abt-Polder Fraai is de groote boerderij gelegen aan. het blanke water en beschut is ze door mooie boomen. Kas-cultuur in den polder. Tomaten, druiven, komkommers, enz., worden er hoe lang nog rijkelijk gekweekt. en is de onteigening van de Polders Spangenen Oost-Abtaan hangig gemaakt. De polder „Zes tienhoven" zal bestemd worden voor bosch- en parkaanleg, terwijl de polders „Spangen" en „Oost-Abt" meer in de behoefte aan bouw-en industrieterrein zullen moeten voorzien. Voor de industrie schijnt speciaal de Oost-Abt-polder aan gewezen te z(jn, vanwege zijn gun stige ligging aan het groote vaarwater en aan het nieuw ont worpen ruime rangeerterrein van de Ned. Spoorwegen. Indien de bezwaarschriften, die in verband met deze onteigening aan den Minister van Waterstaat zijn ver zonden, geen verandering in het genomen besluit kunnen brengen, zal een moot polder-landschap verdwijnen om plaats te maken voor nijver rookende schoorsteenen en gonzende fabrieken. Wij geven hierbij eentge mooie foto's van den waarschijn lijk verdwijnenden polder. De koeien'uit den Oost-Abt-Polder. Flinke beestjes zijn het, die nog mede in de groote behoefte van 't groote Rotterdam voorzien, door melk en boter en bovendien, als't zijn moet, door hun leven. Een fraai plekje van den polder, met het rustieke bruggetje, de boomenweelde en^ de lichtspiegeling in het water. Ook zien we hier de Oost-Abt-Poldersche Jetigd. De oudere Rotterdammers zullen zich nog wel herinneren, dat de Nieuwe Binnenweg een landelijk wegje was en ook dat de Beukels- dijk en de Laan van Wandeloord geheel buiten de stadsbebouwing lagen. De snelle uitbreiding van onze stad, waar de straten steeds breeder, dd pleinen steeds grooter worden geprojecteerd, heeft een gebrek aan ruimte doen ontstaan en 't wordt daarom steeds moeilijker in de behoefte aan industrieterrein en bouwgrond te voorzien. Om te voorkomen, dat al de bouwers zich op de randgemeenten werpen, heeft Rotterdam besloten tot onderhandschen aankoop van den Polder „Zestienhoven"

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 5