,FILL-A' WANT", EEN PRACTISCHE NIEUWIGHEID ZOMERKLEEDING 396 VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1930 No. 20 Een Bazeler firma heeft schuin gesneden biais- lint in den handel gebracht, dat ze „fill-a-want" noemt en dat bestemd is vóór de afwerking van japonnen, kinderkleeding, lingerie enzoovoort. Wie veel zelf naait, weet hoe tijdroovend het afwerken is met schuin geknipte stofreepen en hoeveel stof er voor biais verknipt moet worden. Bovendien valt het afbiezen met schuin geknipte stof, waarbij de naden zeer hinderlijk kunnen we zen, lang niet iedereen gemakkelijk. Dit schuin gesneden biais-lint nu, dat in allerlei kleuren en tinten verkrijgbaar is, kan dus werke lijk als een uitkomst worden beschouwd. Het is, tien meter lang, aan één stuk geweven, kan gemakkelijk in allerlei rondingen worden ge legd, zonder te trekken, is licht- en waschecht en wordt vervaardigd in toile de soie, crêpe de chine, crêpe georgette en batist. Vooral bij rond geknipte strooken en pelerines mogen we dit nieuwigheidje werkelijk wel beschou wen als iets, dat voorziet in een lang gevoelde be hoefte. THÉRÈSE. Hoedje van zwarte strooien laize, gegar neerd met een voile van zwart kantstroo. Een sierlijk zomertoilet van mousseline imprimèe, gegarneerd met smalle geplisseerde strookjes. We ondervinden het maar al te zeer, dat onze zomerkleeding zeker niet alleen kan bestaan uit zomerjurken. Het wispelturige klimaat van ons land kan ons midden in den zomer doen verlangen naar warme kleeding. En de fleurige luchtige zomertoiletjes, die zoo alleraardigst onze straten en wegen verlevendigen bij warmen, vroolijken zonneschijn, zouden daar geheel en al misplaatst wezen, wanneer kille winden gieren en uit donkere luchten de regen neergutst. Het toiletje van onze eerste afbeelding is van een echt zomersch aspect. Het hoort bij warmte en zonneschijn. Vervaardigd van mousseline imprimèe door het modehuis Christiane, heeft het een aller aardigste garneering van geplisseerde strookjes om de kleine, rond geknipte pelerine met den daar aan aansluitenden jabot en rondom den rok. Een donkere jurk voor donkere zomerdagen. De in wijde punten uitvallende rok bestaat uit twee geheel rechte banen, waarvan het middelste gedeelte aan den rokpas wordt aangezet, terwijl aan weerszijden daarvan de overblijvende gedeel ten aan elkaar gezet worden en de neerhangende punten vormen. Een elegante strik voltooit het bekoorlijke, jeugdig aandoende toiletje. Zeer zomersch is zeker ook het hoedje van onze tweede afbeelding, al wordt het dan ook, volgens een dwaze mode onzer dagen, bij een bontkraag gedragen. Het hoedje, ontworpen door Alexis, is een sier lijke creatie van zwart strooien laize, gegarneerd met een zwarte voile van kantstroo. Met nummer drie komen we bij een van de toiletten, zooals wij ze ook in den zomer niet kun nen ontberen, een jurk, die, al kan zij ook van dunne stof vervaardigd worden, toch beter past bij de donkere, min of meer kille dagen, die iedere zomer ons, helaas, brengt, dan de lichte zomerjur ken. Deze japon, eenvoudig en toch zeer gracieus met de rond geknipte strooken en de witte cravatte, werd door het modehuis Eliane ontworpen in donkerblauw wollen georgette. PAULA DEROSE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16