Sport van de Week No. 20 VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1930 397 De ploeg van „Zeemacht" welke beslag wist te leggen op de door het geïllustreerde weekblad Groot Rotterdam be schikbaar gestelde medaille van de door ons blad uitgeloofde medaille. Flink zoo, Jantjes. Hiermede was dit sportfestijn ten einde. We brengen de Marathon-bestuurderen hulde voor hun werk. Zoowel technisch als administratief was de zaak „af." Alleen het publiek heeft loopers en leiders heel wat last veroorzaakt. Een beetje meer medewerking van die zijde ware gewenscht. De voetbalvereeniging „Middelburg" deelt ons mede, dat de nederlaag- en seriewedstrijden vol gende week reeds zullen aanvangen. Waarschijn lijk wordt de eerste wedstrijd reeds Donderdag 31 Juli gespeeld. Goes, Walcheren, De Zeeuwen, en Vlissingen comb. I en II spelen tegen Middelburg II. Naast de lagere elftallen van deze vereenigingen komen Zeeuwsche Boys, Goesche Boys en R.C.S. tegen de lagere Middelburg-elftallen. Het eerste elftal van Middelburg speelt tegen Vlissingen I, N.O.A.D., de Baronie en Mevo. Onwillekeurig komt bij ons de vraag op, waar blijft „Zeelandia" Komt Zeelandianen, het kan ook voor u een goede training zijn. Dc Boulevard-Loop te Vlissingen. De start bij het hotel Brittania op de Boulevard Evertsen. Aan de finish bij den Boulevard- Loop te Vlissingen. De beide eerstaankomenden: Arnold (Breda) wint voor Wolf (Am sterdam), die verleden jaar eerste werd. 1923," Swint „Marathon" v. d. Does „Olympia," Haitsma „A. V. 1923", Janse „E.M.M.", Com peer „Hellas," Zuidweg „E.M.M.", Lysen „E.M. M." en Aersens „Mara thon." De vereenigingsprijzen behaalden „Hellas," „Marathon" en „E.M.M." terwijl de mannen van de „Zeemacht" zich in 't bezit wisten te stellen Marathon", de eerste en eenige Athletiek- Vereeniging in Vlissingen, is het gelukt in de korte bestaansperiode van één jaar de sympathie van geheel Vlissingen en een popu lariteit te verwerven, die ver buiten de provinciale grenzen reikt. Reeds het vorig jaar werd zijn eerste wedstrijd, de Boulevardloop, een succes. Hoe kan het ook anders, medewerking van alle Viissingsche autori teiten, een ijverig bestuur, flinke deelname, keur van prijzen en de Boulevard wel één van de ge- schikste plaatsen voor zoo'n loop. Het succes was Zaterdag j.l. niet minder dan vorig jaar. „Marathon" heeft er een gezellige dag van gemaakt voor de loopers. Eerst werden de deelnemers in de gelegenheid gesteld, het te water laten van de „Dampo" te aanschouwen. Het schip, voor rekening van de Rotterdamsche Loyd, is het grootste, dat tot heden De Schelde bouwde. Nadat het ijzeren gevaarte tot vaartuig was ge promoveerd, werden de Boulevardloopers in de gelegenheid gesteld een toer rond Walcheren te maken. Bij terugkomst bemerkten we echter, dat niet alle deelnemers hiervan hadden gebruik ge maakt. De heeren waren misschien bang voor stijve spieren. Uit dit alles zien we echter, dat „Marathon" voor een aantrekkelijk geheel had gezorgd. Is het dan ook te verwonderen, dat zoo vele niet-Zeeuwen aan den oproep van „Marathon" gehoor gaven Om vier uur kregen we het groote gebeuren. Dertig loopers verschenen aan den start. Als de heer Broekhuijzen, luitenant ter zee 2e kl., namens den commandant van de Marine het startschot lost, gaat het direct in een snel tempo in de rich ting van de twee groote zeehelden Naerebout en De overwinnaars gehuldigd. Arnold ontvangt van den onder- commandant der Marine zijn tropeeën, behaald in den Boulevard-loop. Nog een kiekje tijdens den Boulevard-loop te Vlissingen, waarop wedstrijd goed uitkomt. De Ruijter. Langs den geheelen Boulevard stonden de menschen in rijen langs den kant geschaard. En de toeschouwers hebben kunnen genieten, want telkens weer kon men een vinnigen strijd zien' Na ongeveer 10 minuten kwamen de eerste twee loopers in 't zicht. Gelijk op trokken zij naar de" finish. Het waren de bekerhouder Wolf „Hellas" (Utrecht) en Arnold „B.A.C." (Breda). Hier werd een felle strijd gestreden. Zou Wolf ook hier evenals op den Singelloop te Middelburg zijn beker moeten afstaan Tot op de laatste twintig meter geven zij elkaar geen draad toe, dan, plotseling, moet Wolf loslaten en Arnold gaat als eerste door de finish. Hij heeft de ruim 3600 Meter afgelegd in 11 minuten 21 seconden. Een keur van prijzen werd zijn deel. We noemen: de vrije reis naar Engeland, Miss Blanche wisselbeker, medaille en nogal meer. Wolf werd tweede in 11 min. 21 4/5 seconde. Als nummer drie. komt de eerste Zeeuw. Het is de heer A. Kambier „E.M.M." (Middel burg) in 11 m. 422/5sec. Goed zoo Kambier, het is een prachtpres- tatie, zich tusschen al die Hollanders als derde te plaatsen. Volgende jaar nog een tikje beter en de zaak is in orde. De Mara thonmannen lieten ook niet lang op zich wach ten. Nadat Hoogeweg (Hellas) als nummer vier was aangekomen, volgden I. Lefeber en C. v. Sasgen, beiden van Marathon; zeker ook een fraai resul taat. Verder kwamen rësp. als prijswinnaars, soms na feilen onder- lingen strijd, binnen Schmidske, „A. V. de belangstelling voor dezen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17