ZEEUWSCH pe tl 398 VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1930 Tewaterlating van „De Dempo bij de Mij. De Schelde te Vlissin- gen. Mevr. Quarles van Ufford, echtgenoote van den Commissaris der Koningin, verricht de plechtig heid van de tewaterlating. No. 20 ftotierdamschenLhyd en dat een lengte heeft van 175 M. een breedte van 21.34 M. en een hoogte van 25 M. Het schip, (hit een bemanning krijgt van 550 kovpen, zal ongeveer850passagiers, o.m. ruim lOOeerste en 2S0 tweede klasse passagiers, kunnen ver voeren. De ruimte voor het goederenvervoer is 570,000 cft. Verwacht wordt dat de afwerking van dit dubbel- schroefschip begin 1951 ge reed zal zijn en (lan zal voor het eerst een nieuw schip van deze grootte I lissin gen ver laten, door de grootsche keersluis, die thans zoo goed als geheel gereed is. Nadat de echt genoote van den Commissaris der Koningin in Zeeland, mevrouw Quarles van llfford baronesse Miilert tot de Leemciile de laatste beletselen had weggenomen en het schip had gedoopt, gleed het casco, onder belangstelling van honderden op het terrein van De Schelde en in de omgeving daarvan, rustig het belang rijk opgezette kanaalwater in en was het ui zijn elemen t aangekomen. Moge het zeekasteel vele reizen naar Insulinde nuiken en toonen, dat De Schelde met haar kranige directie, haar kundige ingenieurs en haar flinke werk krachten, schepen weet ie bouwen, die den naam van Vussingen, van Zeeland en van geheel Nederland steeds hoog helpen houden. Foto van de Dempo na de tewaterlating. Het schip, het rootste, dat bij e Schelde gebouwd is, glijdt van de helling. Het is voor de inwoners van Vlis- singen en omgeving steeds een bijzondere dag, als van een der hellingen van de N.V. Koninklijke Mij. „De Schelde", Zeelands be roemde werf, een schip te water wordt gelaten, en Zaterdagjl. was dit te meer het geval, nu het een schip betrof van afmetingen en inhoud, zooals die vroeger aan deze werf nog nimmer waren voorge komen. Het was het passagiers- en vrachtmotorenschip „Dempo dat in aanbouw is voor den Te Axel werd het jaarlijksche concours gegeven van den Zeeuwschen Zangersbood. De aankomst der deelnemende vereenigingen te Axel. Uit alle deelen van de provincie was men opgekomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 18