No. 20 VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1930 383 wordt er het stedelijk archief bewaard, dat zeer veel kostbare stukken bevat. Voorts zijn er nog eenige andere fraaie ge bouwen. In de Steenstraat staat het z.g. Landshuis, dat in 1655 gebouwd werd op de fundamenten van het vroegere het diende voor vergadergebouw van schepenen ook de vier schaar sprak er recht. Nu nog vinden we er het kantongerecht in geves tigd. Aan vroegere tij den herinneren o.a. nog een kostbare marmeren schouw en een schilder stuk van Jordaens, dat de gerechtigheid voor stelt. Het Landshuis is nu Staatseigendom ge worden. Voorts zijn er nog overblijfselen van oude kloosters. O.a. is er nog de wijkplaats van dc De schilderachtige grachten en mallen nan 'l stadje Hulst, die in ik- zestiende eeuw tot stand kmamen. De Steenstraat te Ilulst met links den toren van hel Huis ten Duinen, een oud klooster, en rechts then van hel Landshuis. De Centsclie Poort, een der drie oude stadspoorten, bui ten melke men nog steeds de stad niet betreden kan. gingen ook ongeveer 150 huizen in vlammen op. Daarmee was het echter nog niet afgeloopen. De toren scheen een bijzondere aantrekkings kracht op den bliksem uit te oefenen, want hij brandde nog twee malen af; n.l. in 1663 en in 1876. Toen werd hij voor de vijfde maal opge bouwd, en wel naar het ontwerp van Dr. Cuy- pers. De toren is 85 M. hoog en een der fraaiste, die men in Zeeland vindt. Ook de kerk zelf bleef in den loop der tijden niet gespaard de beeldenstorm richtte ook daar verwoestingen aan. Tot voor kort werd de kerk abdij Ten Duynen een huis met een mooien toren nu parti culier bezit. Verder noemen we nog de wijkplaats van Baudeloo. Hulst is een fraai stadje met breede straten en een mooi bescha duwd marktplein. Een van die oude stadjes, waar stemming is waar men zich dadelijk thuisvoelt. Het heeft zich in den loop der tijden goed gehouden en heeft misschien nog een mooie toe komst voor zich vooral, wanneer het kanaal TerneuzenHulst werkelijkheid zal zijn geworden. We wenschcn de inwoners van harte geluk met dit kostbaar jubileum, dat zij ongetwijfeld op grootsche wijze zullen vieren. v. B. door Katholieken en Protes tanten te zamen gebruiktnu echter hebben de Protestanten hun deel verkocht. Het stadhuis, dat in 1528 werd gebouwd, in gothischen stijl, heeft mede veel geleden. De Franschen hebben er tijdens de overheersching leelijk huis gehouden, maar het inwendige bevat vele schatten. We noem den reeds de schilderijen ook

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 3