XEEUWSCHE OMROEP 384 VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1930 No. 20 aller verbazing, dat men geen presidenten moest scheppen. De betrokken vroede vader meldde ons, dat hij nogal eens overhoop ligt met vreemde woorden; hij had „precedenten" bedoeld. Men berichtte ons uit Vlissingen, dat de kermis het dit jaar heel slecht gemaakt heeftbehalve aan waterzucht leed deze oude instelling aan bloedarmoede en verval van krachten. Momenteel wordt Zeeland bereisd door Engel- sche zeelui met Perzische tapijten. De eersten heb ben echter nooit Engeland en de tweede nooit Perzië gezien. Wanneer het alleen aan de Zeeuw- sche politie ligt, zullen deze fantasten spoedig Het zangconcours te Axel heeft maar matige belangstelling gevonden. Er waren meer zangers dan luisteraars. Sombere menschen wijten dit aan 't slechte weer, maar op timisten gelooven, dat de Zeeuwen muzikaler wor den. Hier is nu verder niets meer aanwezig. Tot de volgende week. dames en heer<»n t met de Nederlandsche Justitie kennis maken. Het valt helaas te vermoeden, dat zij behalve hun tapijten ook hun matten reeds opgerold hebben. in tegenstelling met de loopende geruchten kunnen we met zekerheid zeggen, dat er nog altijd eenige Zeeuwen zijn, die de Antwerpsche wereld tentoonstelling nog niet bezochten. Twijfelaars aan het succes van het a.s. openlucht spel te Hulst kunnen we gerust stellen. Met de open lucht is het reeds in qrde en ook met het spel zal het wel boteren. Een Arnemuidenaar, die bij vergissing te Vlissingen in een sneltrein gestapt was, zag tot zijn teleurstelling Arne- muiden aan zijn neus voorbijgaan. De gehecht heid aan zijn geboorte plaats bleek zoo groot, dat hij er tot ontsteltenis van mede-reizigers een doodenspronguitde coupé voor over had. De ge schrokken passagiers alar meerden te Goes den stationschefdeze deed het de politie, die zoeken ging naar 't lijk, maar eindelijk den acrobaat ge zond en wel thuis vond. Men meldt ons uit Goes, dat ter eere van een in 't huwelijk tredend hopman de padvinders bij 't stadhuis een eere- wacht gevormd hadden, om de eerste schreden van den moeilijken huwe- lijksweg te banen. Met dit huwelijk zal 't dus niet „misloopen". In een Zeeuwsch stad je verklaarde eergister tijdens de raadszitting een republikeinsch lid tot Hallo, hallo 1 hier is het persbureau van den officieelen Zeeuwschen Omroep.'t Navertel len van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Sas v. Gent, dat ter eere van het a.s. koninklijk bezoek de gemeenteraad 300 ter beschikking heeft gesteld van het feestcomité, dat daarop aan het program, dat reeds bazuin geschal en klokgelui vermeldde, kanongebulder heeft toegevoegd. Dit laatste had weer tot gevolg, dat een drogist voor het hooge gezelschap gratis schrikpoeders beschikbaar stélt. Uit Breskens werd ons geseind, dat de koopman M. een zoo goed als nieuw rijwiel, waaraan nog bevestigd was 'n lan taarn met belasting plaatje, tegen de Ned. Herv. kerk te Oostburg had gezet. Toen de man even later terugkeerde, was de fiets verdwenen. Een der omstanders, die de mogelijkheid opperde, dat het vehikel tot 'n andere kerk was overge gaan,- werd terecht door de politie het zwijgen opgelegd. Een der prachtige Walchersche buitenplaatsen in de omgeving oan Domburg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4