VROUWENLEVEN GEEF UW OUDE MESSEN NIEUWEN GLAN 416 VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1930 No. 21 DE LEVER S ZEEP MAATSCHAPPIJ VLAARDH Vim maakt messen, die dof en vuil zijn geworden door vet en zuurvlekken. weer als nieuw. Gebruik Vim overal in huis. VOUW- Een aardig Toilet-stelletje ooor de reis Een foudraal ooor een tennis-racket, maar men tevens de hallen, een paar ten- nisschoentjes enz. in kan meenemen. Twee groote gekleurde zakdoeken worden ge bruikt om dit overtrek voor het tennis-racket te maken. Vouw iederen zakdoek zooals op de teeke- ning is aangegeven en naai vast langs de lijnen a en b. Leg dan de gevouwen zakdoeken rug op rug, en stik ze vast langs de zijden en onderkant. Het racket wordt tusschen de zakdoeken geschoven en de zakken aan voor- en achterkant zijn voor de ballen en de schoenen. Twee drukknoopen boven aan zullen het overtrek op zijn plaats houden. Vacantiegenot. Het beste vacantiegenot hebben zij, die niet alleen zorgen voor eigen genoegen,maar die ook aan anderen eenige afwisseling weten te bezorgen. Eenieder kan dat doen op zijn eigen manier en eenieder zal er ook, in meer of mindere mate, toe in staat zijn. Laat, om te beginnen, de huisvrouw, die met man en kinderen er op uittrekt om aan bosch of zee een prettige vacantie te gaan doorbrengen, ervoor zorgen, dat dienstbode of werkster of huis naaister niet de dupe worden van het eigen genot. Dat aan de dienstbode vacantiegeld wordt gegeven, is nu vrijwel een algemeene regel gewor den, maar dankt men niet vaak de werkster en de vaste naaister eenvoudig af voor den vacantietijd, zonder er zich om te bekommeren, dat het eigen genoegen een schadepost beteekent voor die ande ren Toch zou het eigen vacantiegenot zeker ver hoogd worden door de gedachte, dat ook anderen, door onze zorgen, een weinig vacantie kunnen ge nieten. Een weinig vreugde geven ook aan anderen het kan op zoo velerlei manieren geschieden. De huismoeder, die misdeelde buurkindertjes bij haar eigen spruiten te spelen vraagt of ze eens mee uit neemt, brengt blijheid in de jonge levens van anderen, ter wijl ze tegelijk het genot der eigen kinderen verhoogt. Wie, buiten wonend, kinderen uit de stad te logeeren vraagt, kan ze daar door een vreugde bereiden, welke stralen blijft door vele vreugdelooze dagen heen. En hoeveel vacantiegenot wordt er gegeven aan tallooze kinderen, welke daar anders geheel van verstoken zouden blijven, door al die jonge meisjes en vrou wen, die haar jonge, frissche kracht, haar blijde opgewekt heid geven in vacantie-kolonies, vacantie-scholen en dergelijke, die er in vacantietijd 's morgens op uit trekken met heele troepen kinderen om hen in heide of bosch of aan het strand te doen ge nieten van Gods heerlijke natuur Een weinig vreugde geven ook aan anderen het beste recept voor eigen vacantiegenot een recept, dat eenieder kan klaar maken in overeen stemming met zijn aard, omgeving en omstandig heden. MONICA. De sponsen-zak. We meten het rubber-zakje af, en we knippen 2 helften van sits of cretonne, grooter dan het rubber-zakje, en extra nog 12% c.m. voor den zoom aan den bovenkant. Naai de helften opzij en onder aan elkaar, en keer daarna den goeden kant naar buiten. Naai het galon langs de onder- en zijkanten. Doe vervolgens den rubberzak erin, en sla den zoom van het sits van boven om naar binnen. Leg een stuk stevig lint van 2% c.m. breedte over de rafels, om deze te bedekken, aan eiken kant van het zakje, en naai dit vast langs onder- en bovenkant. Maak een vetergaatje aan iederen kant van het lint, en haal door het lint een dubbel koord, om den zak open en dicht te schuiven. We kunnen natuurlijk in- plaats van het gerimpeld galon ook ander galon naar eigen verkiezing nemen. DINA L. We kunnen dit aantrekkelijk reis-stelletje, om onze noodzakelijke toilet-benoodigdheden in mede te nemen, maken van sits of cretonne. We kiezen liefst een fleurig rozen-patroon. Om de nachtjapon-sachet, de zakdoeken-sachet, en het sponsenzakje te maken, hebben we noodig, el gepatroond sits of cretonne, 5% el gerimpeld rose, zacht blauw, lila of groen galon, om te ver sieren, een goedkoop rubber sponsen-zakje, 3 4 el zacht rose of groene shantung, wat stevig lint van 2% c.m. breed, en een dun koord. We knippen een stuk gebloemde stof af voor de nacht-sachet, van 70 44 c.m. Aan één kant worden de hoeken rond, voor den overslag. Knip de shantung-voering precies even groot. Sla rondom 1 c.m. van het sits en de voering naar binnen tegen elkaar, zoodat de kanten precies op elkaar komen en de rafels naar binnen gewerkt zijn. Rijg nu den geheelen omtrek. Naai het galon rondom langs den kant. Het galon wordt op de hoeken een weinig ruim aangezet, om het mooi rond te krijgen zonder te trekken. Vouw den lap nu in een zakvorm, zooals de teekening aangeeft, zoodat deze ongeveer 22% c.m. groot wordt, naai nu de zijkanten dicht. Als men de bovenklep met de ronde kanten dichtslaat, moet deze ongeveer 3 c.m. van den on derkant komen. De zakdoeken-sachet wordt op dezelfde manier gemaakt, aan de bovenklep komen ook ronde hoeken. We nemen daarvoor een stuk sits en voering van 43%: 22% c.m.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16