SPORT VAN DE WEEK het niet dat juist Zondag de regen zoo bijzonder ongelegen is gekomen. Zondag toch, was de dag waarop de belangrijkste evenementen van het seizoen plaats vonden. Wielerkampioenschappen te Amsterdam, Athletiekkampioenschappen te Groningen, en tenniskampioenschappen te Hilver sum. In Groningen schijnen de athleten het nogal getroffen te hebben. De wedstrijden zijn daar tenminste zonder stagnatie beëindigd kunnen worden. Peters heeft het record op den hink- stap-sprong een flink eindje naar boven gebracht. No. 21 VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1930 De voetbal rolt nog in Zeeland. Moment uit den wedstrijd Middelburg—Zeeuwsche Boys. Voetbal te Middelburg. Kiekje uit den wed strijd tusschen Middelburgsche Boys en Wal cheren. Aanval op het doel van Walcheren. Nog een kiekje uit de seriewedstrijder, te Middelburg. De verdediging van Walcheren weert zich tegen de Middelburgsche Boys. gen. Berger belooft een phenomeen te worden in de sprint. Nu v. d. Berge, die hem trouwens toch reeds niet meer kon houden, in elk geval door een blessure voorloopig van het tooneel is verdwenen, kan de Amsterdammer hier in het land alle tegenstanders onbedreigd kloppen. Wij hopen, dat Berger nog dit seizoen in cenige belangrijke buitenlandsche wedstrijden zal kunnen uitkomen, om daar zijn kracht te toonen. De buitenlandsche tijden op de loopnummers zijn over het algemeen veel beter dan de onze, doch nu Berger zoo'n stuk sneller blijkt dan zijn tegenstanders hebben wij groote verwachtingen van hem. Paulen is op de 400 M. geen schim meer van hetgeen hij geweest is. De beide Rotterdammers (Bergman, Pro Patria) en Visser (Feijenoord) klopten hem gedecideerd. Hoewel Bergman eerste was, kreeg Visser den titel, omdat eerstgenoemde geen Hollander is. Nu nog een greep uit de wielerwedstrijden. Pijenburg won Zaterdag het lange afstandnummer, 50 K.M. in een uur plus ruim 11 minuten. Moeskops toonde zich zoo waar de primus inter pares onder de sprinters. Hij klopte Jaap Meijer gedecideerd. Wij hopen nu maar dat Pieter ook over de grenzen nog eens van zich zal laten spreken. Het wielerfeest kreeg door den regen een on tijdig einde. Donderdagavond wordt de zaak in het Stadion te Amsterdam voortgezet. Dan zal het ook wel weer regenen. Zilveren Bal Commissie, A.R.O.L. Bekermannen en hoe al die andere tornooien met commissies ook mogen heeten,het wordt hoog tijd dat jelui eens over voetballen gaat smoezen. De wielerkampioenschapijen In het Stadion te Amsterdam. Piet Moeskops, winnaar van den korten afstand, schiet naar voren. De Nederlandschc Wielerkampioenschappen. Kiekje uit de 6 K.M.-race voor nieuwe lingen, met een valpartij in één der bochten. Ik ben geen voorstander van voetbalsport tijdens de zomermaanden, sprak me dezer dagen een goede kennis, doch als het zulk weer blijft, geef mij dan „king soccer" maar. Had de man ongelijk Wat valt er nu eigenlijk nog te zomer sporten! De wielrenners rollen boven uit de stadion- baan naar beneden en breken minstens een rib of een pols, de cricketspelers, de moedigen dan, die den regen trotseeren, drijven van het veld en wc zwijgen dan maar over de ondergeloopen tenniscourts, waar nairigheid naast nattigheid hoogtij viert wanneer Pluvius de sluizen des hemels geopend heeft. Zoo is op 't oogenblik onze zomer en onder genoemde omstandigheden worden thans de- zomersporten beoefend. Als straks de goaipalen weer geplant zijn stijgt het kwik gedurende de eerste weken tot ongeveer 80%. Dat zijn de wisselvalligheden van het onvol prezen Hollandsche klimaat en wij zouden er niet eens de aandacht op hebben gevestigd, ware Uitstekende prestaties werden ook gele verd door den jeugdigen Berger en de Rotterdammers Bergman en Visser, die resp. de 100 en 400 M. voor hun reke ning namen. Uit deze uitslagen blijkt al weer duidelijk, dat de oude garde door de jongere generatie wordt verdron-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17