Het regent, het regent, het regent dat het giet No. 21 VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1930 409 Als een spiegel is het natte asfalt van het trottoir ooor 't stadhuis aan den Coolsingel r~Vok in den stroomenden regen, waarvan we den laat- sten tijd ons deel wel dubbel hebben gekregen, gaan het bedrijvige stadsleven en zelfs vele vacantie- uitstapjes gewoon door. We hebben eens zoo'n extra regendag in Rotterdam op de gevoelige plaat willen vastleggen. Wat zijn dan de beelden en aspecten geheel anders dan bij een vroolijke zon! De straten toonen haar spiegelend asfalt, haar grijze, kleurlooze gebouwen, haar haastige voorbijgangers, met parapluies gewapend, haar glimmende vehikels. Aan de stations en de openbare gebouwen, als stadhuis, postkantoor e.a., amusements oorden, als Diergaarde en ontspanningsgelegenheid, overal drukt de regen zijn triesten stempel op het leven van den dag. Toch is er soms wel iets stemmigs in een regendag. Vooral kan men dit ondervinden als men buiten komt, in 't vrije veld. Daar zijn de tinten fijner en frisscher geworden en de wolkenhemel heeft soms aardige en schilderachtige formaties. Maar de meeste menschen houden nu van de zon en dit is heel natuurlijk. Zon, zonnetje, blijf daarom bij onsMaak 't ons niet al te warm. maar geef ons van uw gouden geluk, waaraan wij behoefte hebben en dat os ets behoeft te kosten! Ook bij slecht meer gaat men troumen. Maar de regen hoeft in 't geheel geen slecht voorteeken te zijn. Ondanks een regenachtigen humelijksdag kan de zon van liefde en voorspoed mei blijvend in het huwelijksleven schijnen Hoe de Hoogstraat er bij regen uitziet. I'assage is er nog genoeg, zooals me zien Driest gaan de parapluies de hoogte in, als men buiten het perron komt. Weinig zijn de binnenkomenden, vergeleken bij een zonnigen morgen, aan 't D.P.-station. Nog een schoolgroep met den regenachtigen dag in den Diergaardetuin. Onze fotograaf snapte haar juist op het rustieke bruggetje.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 9