VROUWENLEVEN Vagantieregen %mé M 'W" i Prachtig helder linnengoed, zonder al het zware werk van vroeger. Dit krijgt U met 436 VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1930 Namiddagtoilet van zwart crêpe georgette met sier lijk geborduurd kraagje. Op gewone dagen kunnen we den regen nog wel eens aanzien met ver zoenende gedachten. Als we een tuin hebben, zijn we er 'n enkel keertje zelfs blij meeanders zijn we misschien menschlievend genoeg om te bedenken, dat het „goed weer voor de boeren" is. Maar wie is er ooit tevreden met regen in z'n vacantietijd Nu is het waar, dat 'n groot deel van ons vacantie-genoegen afhankelijk is van het weer en dat dit nu juist een factor is, waar tegenover we, met al ons kunnen en al ons willen, volkomen machteloos zijn. We kunnen dus niets doen om het weer te veranderen, we kunnen er ons enkel tegen wapenen. Menschen, die alleen bij mooi weer willen uitgaan, die in huis zitten kniezen als 't buiten regent, die, werkeloos en willoos, in 'n ongezellige kamer verdrie tig naar natte leege straten zitten te kij ken, zullen zeker een gruwelijk verve lende vacantie hebben, wanneer ze toe vallig slecht weer treffen. Mooie boeken, 'n aardig handwerkje zijn echter heel geschikte wapenen tegen vacantie-regen en vooral ook een uit rusting, waarmee men regen en wind trotseeren kan. Wie er op uittrekt met stevige schoe nen aan, liefst nog beschermd door overschoenen en donkere kousen, 'n flinke regenjas en 'n hoedje dat door geen he melwater bederven kan, die kan ook aan een wandeling in den regen nog heel wat genoegen beleven en heeft in elk geval meer afwisseling, dan wie stil letjes thuis blijven zitten. Bovendien genieten zij, die ondanks regen of wind, dapper den weg opgaan, dubbel van den stralenden zonneschijn, die tusschen de buien door soms zoo heerlijk verrassen kan en die vaak alweer verdwenen fis, als de voor- zichtigen er eindelijk toe besloten hebben om het er maar op te wagen! MONICA Oude motieven in de moderne kIeedin£. Meer dan elders worden in Parijs de zeer lange japonnen gedragen, met allerlei in snit en gar neering dat herinnert aan modes uit vervlogen tijden. Het zijn niet enkel de lange, wijde rokken en de verhoogde taillelijn, welke aan vroegere modes doen denken. Het zijn ook de kleine péleri nes, de vele strooken en strikken en nog zoo veel kleinigheden meer en vooral ook de wijze, waarop de strooken worden aangezet. Denku bijvoorbeeld een japon, geheel strak om de heupen en al leen van onderen wijd uitvallend, met drie wijd uitvallende, rond geknipte strooken, waarvan de onderste over den grond sleept en de bovenste onder de heupen begint, bo ven elkaar gezet aan den achterkant van de japon, zoodat het geheel sterk herinnert aan de tournures van den verleden tijd. Denk u nog zoo'n namaak-tournure op een Parijsch avond toilet met tamelijk langen sleep een driehoek van stof, waarvan het midden gedeelte in stijf op elkaar liggende plooi tjes is genaaid, zoodat een ruim vallende strook de driehoekige „tournure" versiert, waarvan het boven gedeelte strak aansluit bij de taille. Op een der hierbij gaande afbeeldingen is de strook zoodanig aangezet, dat er een „schootlijfje" wordt gevormd, eveneens sterk herinnerend aan oude modes. Het tweede toiletje, van het modehuis Welly Soeurs, van zwart georgette, is door materiaal en coupe van een verfijn- No. 22 den eenvoud, welke nog wordt verhoogd door het sierlijke geborduurde kraagje. Dergelijke kraagjes, manchetten, jabots doen het handwerk als garneering der vrouwelijke kleeding weer herleven. Ook de moderne blouses zijn meer dan ooit versierd met handwerk in den vorm van opengewerkte randen, borduursels en fijne kant. PAULA DEROSE Combinatie voor het strand, of aardig speelpakje in huis. Het enveloppe-model met drie knoopen, om tusschen de beentjes gesloten te worden, maakt, dat het pakje gemakkelijk zelf te maken is. Het aantrekken over het hoofd is eenvoudiger dan het stappen in de pijpjes en het optrekken. De draagbanden, welke over de schouders loopen en op den rug samenkomen, voorkomen het afzakken. We kunnen linnen of wollen stof nemen voor het broekje, en indien we het nog speciaal voor het strand of bosch willen maken, is het 't alleraardig ste gemaakt van gebloemde cretonne en een wit linnen blouse. De linnen blouse is ook zeer eenvoudig te maken, daar het lastige in zetten in de arms gaten vervalt door dat het bovenge deelte der mouwen aangeknipt is (ki- Zomertoilet van crèpc de chine met kleine pélerine en eigen aardig aangezetten strook. mono) en we dus een recht mouwtje kunnen aanzetten. Een bruin of lila broekje met een crOme blouse staat ook lief. D. L. Rinso Een product der Sunlight Zeepfabrieken

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16