Zeeuwsche Sport No. 23 VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1930 457 was. Misschien mag tot slot ook nog wel eens de aan dacht gevestigd worden op den toestand van het Gemeentelijk Sportterrein Het schijnt, dat in Mid delburg alleen rekening gehouden wordt met voet bal. Het terrein, waarop men genoodzaakt was de 8(1 meter (het plan was 100 meter, doch de afmetingen van het veld lieten dit niet toe) te loopen, was daarvoor totaal ongeschikt. Over springbakken zullen we maar verder zwijgen. Veel deugt er ook niet van. Het wordt tijd, dat men eens wat meer aandacht gaat besteden aan een goed athletiekveld in Middelburg. Als tweede nummer bood ons sport-programma Zaterdag een voetbalwedstrijd Middelburg II- Vlissingen, combinatie I en II. Eén der z.g. neder laagwedstrijden. Een aardige wedstrijd is het ge worden. Vlissingen kwam met 6 spelers uit zijn eerste elftal, Middelburg II had nogal eenige in vallers. Toch hebben de rood-witten hun 42- overwinning niet cadeau gekregen. De Vlissinger voorhoede toonde, dank zij het optreden daarin van spelers, als v. Maris en Sinke (de laatste kon wat minder duwen) over meer technische en tactische kwaliteiten te beschikken dan de Middelburg-voorhoede. De Middelburgsche verdediging heeft door enthousiast verdedigen en bijstand van vrouwe Fortuna de score laag weten te houden. Slecht schieten der Vlissingers was mede één der oorzaken. De Middelburgsche middenlinie vatte haar taak tamelijk goed op. Steunen van de backs was hier een eerste cisch. Ontbeerde de voorhoede dan ook al haar steun, er moest achter met man en macht verdedigd worden om de nederlaag zoo klein moge lijk te doen zijn. Toch is het de Middelburg-voorhoede gelukt, verscheidene malen verwarring in de rood-wit te achterhoede te brengen. Met de rust had Middel burg zelfs een 2I-voorsprong. De laatste 3 minu ten sleepte Vlissingen de overwinning uit het vuur door den 2-2-stand in 2-4 te veranderen, dank zij de twee mooie, snel t.*«r volgende doelpunten. Zoowel de Vlissingsche keeper als zijn groen witte collega waren in conditie. De Middelburg- doclverdediger De Jong dwingt bewondering af voor den moed waarmee hij zich in den strijd werpt. Soms lag hij geheel bedolven onder een kluwen van spelers. Onbegrijpelijk, hoe hij steeds weer on gedeerd te voorschijn komt. Uit de Middelburg-voorhoede, zooals die in dezen wedstrijd stond opgesteld, kan met eenige wijzi ging een aardig geheel gevormd worden. Zij maakt nog wel fouten (b.v. niet zoo treuzelen, Jansen, niet alles zelf willen doen), doch daarin is verbete ring te brengen. Voetbal te Hulst, waar Goes het Ie elftal van Hulst op Zondag 10 dezer met 5—1 klop gaf. De keeper van Hulst in actie. Wielerwedstrijden te Kapellebrug. (Wij ontvingen deze kicken te laat voor liet vorig nummer.) Moment tijdens de 3 uur koppelrace. Het aflossen voor het eerste klassement. Zaterdagmiddag kregen we weer eens een atle tiekwedstrijd voor adspiranten te aanschou wen. De vereenigingen Achilles, E.M.M. en Wilhclmina hadden een z.g. trialmeet in elkaar gezet. Iedere vereeniging mocht vier adspiranten afvaardigen. Het programma vermeldde een vijf kamp, bestaand uit de nummers 80 meter snelloop, verspringen met aanloop, kogelstooten, hoogsprin gen met aanloop en speerwerpen. Een bijzonder prettige omstandigheid was het, dat Pluvius juist dien middag afscheid van ons nam. Een zonnetje verlevendigde het laatste deel van den wedstrijd.Het eerst werd begonnen met den 80 meter snelloop, het nummer, dat uit den aard der zaak de meeste spanning bracht. De beste prestatie leverde J. de Toonder (Achilles) die den afstand liep in 10 4/5 sec. Een feilen strijd gaven Jac. Gast (E.M.M.) en A. Heyliger (Ach.). Was Gast de eerste twintig meter iets achter, stukje voor stukje haalde hij in. Gelijk gingen zij door de finish de chronometers wezen voor beide 1I 4/5 sec. Verspringen. Op dit nummer leverde L. Hom burg (Wilhelmina) de beste prestatie met een sprong van 5.50 meter. Tweede was J. de Toonder (Ach.) met 5.25 meter. Het nummer kogelstooten (5 K.G.) bracht als eerste W. Jellema met een worp van 9.35 meter. Zeker een prachtworp voor een adspirant. De tweede, J. de Toonder, bleef met 8.60 meter ver achter hem. Hoogspringen. Hier bleek A. Heyliger de beste papieren te bezitten, met een sprong van 1.50 meter Hij werd gevolgd door L. Homburg, 1.40 meter en G. de Pagter (Wilhelmina), J. Gast, J. de Toonder ieder niet 1.35 meter. Pijnenburg, de bekende renner, geniet eenige oogenblikkcn rust tijdens de wedstrijden te Kapellebrug. Het laatste nummer was speerwerpen. Den besten worp deed G. de Pagter, 35.85 meter. W. Jellema bereikte 31.14 meter. De totaal-uitslag was, dat J. de Toonder (Ach.) het groot ste aantal punten behaalde. De Vereenigingsprijzen werden behaald in de volgorde Achilles, Wilhelmina, E. M. M. Het was voor de jongens een genoeglijke en leerzame middag, die veel vergoedde van wat het afgelasten der Z.A.B.-competitie ons deed missen. Jammer, dat er niet wat meer deelnemers konden zijn en dat de publieke belangstelling onder nul De athletiek wedstrijden om den Prins Hendrik-Beker Ie Hilversum. De H.A.V.-er Berger, die liet Ned. record 100 M. hardloopen op 10.5 sec. bracht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17