ZEEUWSCHE OMROEP 464 VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1930 No. 23 H°Jlan<l8«l,in '■i'00' f"'k een succesvolle Oceaanvlucht volbracht, moest zich kort na zijne huldiging te Amsterdam in het Middelburgsche Ziekenhuis van den blinden darm laten opereercn. Gelukkig hersteld kon hij de vorige week naar Veere vertrekken om bij Dr. van Loon aldaar nieuwe krachten te verzamelen. dat de burgemeester den clectrischen stroom der P.Z.E.M. met cenige toe passelijke woorden heeft ingeschakeld. Als Mar coni dit hoort, zal hij jaloersch worden, want hoe knap hij ook is stroom inschakelen met een tooverformulc kan hij nog niet Van Zeelands zeekust vernamen wij, dat het gedurende den natten moesson in sommige strandwoninkjes zoo in- regende, dat de ongeluk kige huurders niet meer wisten of ze thuis, dan wel in zee waren. Men meldt ons uit Middelburg, dat de per ronkaartjesautomaat in het station, die eerst alleen vierduitstukken opslokte, thans ook per ronkaartjes afgeeft. Zoo ziet men, dat de grootste egoïst nog wel voor ver betering vatbaar is op deze wereld. Als verzach tende omstandigheid geldt bovendien, dat hij oneerlijk was in 't voor deel van zijn patroon. IJ allo, hallo! hier is 't persbureau van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Uit Terneuzen vernamen wij, dat de Zeeuwsche zindelijkheid bijna 'n slachtoffer gemaakt heeft. Een werkzame en bovenal propere jongedame ging den electriciteitsmeter met een natten zeepsop- doek te lijf, waarop dit instrument haar een ont lading gaf, die raak was. Het is een geluk, dat de P.Z.E.M. de leiding meest ondergronds legt, want de Zeeuwsche schoonen waren anders in staat om de palen in te klauteren en de blanke draden op te schuren. Men seint ons uit Middelburg, dat, nu de beroem de Oceaanvlieger Kingsford Smith zijn blinden darm heeft moeten afstaan aan den stcdelijken chirurgijn, het Zeeuwsch genootschap voor Weten schappen aast op dit souvenir voor zijn museum Vreemdelingenverkeer droomt van 'n monument in een mooi gedeelte der stad (met het voorwerp er natuurlijk onder) en de oudheidkundige ver- eenigingen maakten reeds excursies naar het hospitaal. In den strijd, dien 's Gravenpolder met mannen moed tegen Gedeputeerde Staten streed, delfden de laatsten het onderspit. De jaarwedde van den politie-man wordt niet verhoogd en de gemeente heeft haar betalingen hervat. Zij, die deze worste ling om een klein bedrag aanschouwden, begrijpen nu, waarom in Zeeland het hevigst tegen Alva's tienden penning van leer werd getrokken. De raad van Wolfaartsdijk heeft alle „boom"- records met stukken geslagen door van den vroegen middag tot 's nachts één uur (zomertijd) te ver gaderen. Wantrouwige menschen fluisteren echter. dat het heele gezelschap vroede vaderen des avonds ja-knikkc-bollend in slaap was gevallen en door- gedut had, wanneer de dorpsschout niet was komen informceren, of de heeren nachtpermissic hadden. Onze medewerker te Heinkenszand bericht, Op de te Domburg ge houden ringrijderij moch ten alleen getrouwde pa ren meedoen. Pas verloof de jongelui zijn veel te vaardig in het ringsteken. Men seinde ons uit Vlissingen, dat de vliegweek niet veel menschen verlokt heeft om de lucht in ie gaan. Toch was de K.L.M. niet ontevreden. Die menschen zijn en blijven altijd in de wolken. Uit 'n tiental Zeeuwsch-Vlaamsche dorpen bereikten ons keurige en enthousiaste verslagen over het bezoek der Koninklijke familie. Om niet eentonig te worden, zullen we hierover den foto graaf aan het woord laten. Tot de volgende week, dames en heeren I Ma hel verlaten van hel Ziekenhuis te Middelburg begaf de heer Kingsford Smith zich naar Veere, waar hij enkele dagen doorbracht bi| den heer van Loon. We kiekten den beroemden vlieger aan tafel bij de familie van Loon.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4