DOOR OCTAVUS ROY COHEN 494 VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1930 No. 25 De Gebrandmerkte ACHT EN DERTIGSTE HOOFDSTUK L-Iet restaurant was overvol. Er was een voort- 1 durend gegons van stemmen, nu en dan ver levendigd door een ópklinkenden lach of een zware stem, die om den kellner riep. Boven de mensche- lijke stemmen uit klonk het gerammel van zilver en het gerinkel van borden. Sommige gasten waren Ik kan er heel weinig over zeggen, juffr. Borden. Woorden zijn soms erg ontoereikend." Zij aar zelde niet meer. Ik houd van Bob. Ik denk, dat ik altijd van hem zal blijven houden. Maar ik houd te veel van hem, om hem ongelukkig te maken." Ze zweeg een oogenblik. De geruchten van het restaurant leken heel ver weg. Deze drie leefden als 't ware in een eigen wereld „Ik ik tracht alleen maar redelijk te zijn niet dramatisch Onderbreek me alstublieft niet. Laat me uitspre ken. Bob heeft alles in zich om een prachtmensch te worden. Hij is door het vuur gegaan. Het heeft hem misschien verschroeid maar ik weet, wat hij nog kan en zal bereiken. En hij is niet de man voor mij, juffrouw Borden. Ziet u" heel zacht „hij heeft me niet lief." De blikken der twee vrouwen ontmoetten elkan der. Kathleen sprak nu fluisterend. „Jij hebt hem lief, Lois. Hij zal met jou gelukkig zijn. Hij houdt van jou." Ze stond vlug op en glimlachte dapper. „Jelui beiden jullie zijn voor elkaar bestemd. En alsjeblief alsjeblief wees gelukkig. Alsje blief Ze draaide zich om en liep weg. Als door een mist zag Bob haar de deur uitgaan. Hij sloot zijn oogen. Hij begon te begrijpen. klaar met eten en wrongen zich door de nauwe gan getjes tusschen de tafeltjes. Anderen namen vlug hun plaatsen in. Geroezemoes. Alledaagsch gebeuren. Precies als in vijftig andere restaurants binnen een straal van een kilometer. Kantoorpersoneel, klerken, typistes, handelslui, reizigers. De lunchdrukte precies zooals die gisteren wasprecies zooals (Slot) die morgen zou zijn. Maar voor de twee jonge menschen, die in het hoekje achter de potten met palmen zaten, was het anders. Voor hen was het geen alledaagschheid, geen onbeduidend gedoe. Een drama van men- schenleed had zich voor hun oogen aan ditzelfde Een merkwaardige foto van de haven van Sydney. Tot op heden onderhouden stoomponten de verbinding tusschen de oevers. Dat een brug in aanbouw is, is op ^»-de kiek ook duidelijk te zien. tafeltje afgespeeld. Een vrouw had metvaste hand en vasten blik het lot van een man beslist. Toen, nadat haar taak vervuld was, had zij zich zelf ten offer gebracht en was verdwenen. Bob was verbijsterd. Hij keek naar Lois, maar zonder haar te zien. Haar gezicht werd wazig voor zijn oogen en zijn gedach ten waren bij Kathleen. Het was, alsof Kathleen in 't geheel niet was weg gegaan. Haar persoon lijkheid was nog in hun midden. Het was een betoovering, die zij beiden vreesden te verbreken. En het was maar een klein, eenvoudig gebaar van Lois, dat tenslotte de stilte verbrak. Lois bracht een zak doek aan haar oogen. „De vloer" van de Zweed- sche meren wordt vaak gevormd door enorme hoe veelheden boomstammen, die naar de kust afzakken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 14