DE FEESTEN Mil'l» I I" ZEEU¥SCH E OMROEP 498 VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1930 l)i' kinder-optocht pan Zaterdagmiddag bracht heel Middelburg op de heen. En met reden. V /.iet hier den stoet optrekken pan het Molenmatervoorop in drie groepen het sprookje vaih de lelnarsde Ent. Het waardige sluitstuk der groote feesten, die Middelburg ter eere pan Koningin Wilhebnina 's nijftigsten perjaardag gevierd heeft, mag mei de grandioze verlichting heet en. In melk een fantastischeri schijn merd het prachtige stadhuis door 'l flood light gehuld. Een loooerachtig effect maakte ook de illuminatie van het Oude Hospitaal en van de AlxUj-gvboumen met Lange Jan. I)e familie l'iggelmec in haar hol. No. 25 Hallo, hallo! hier is het persbureau van den officieelen Zeeuwschen Omroep, de eenige, die gedurende den zomer geen hinder heeft van luchtstoringen. Uit Wilhelmina-dorp werd ons bericht, dat men daar een aardappel van 19 K.G. gerooid heeft. Waren alle knollen zoo zwaar, dan zou men ze niemand voor citroenen kunnen ver- koopen. Aan de kermis te Goes is een ontijdig einde gekomen, doordat een storing in het electrische net haar het levenslicht uitblies. Desondanks waren haar laatste oogenblikken zeer vroolijk. Men bericht ons uit Kloetinge, dat de Aro- bachtsvrouwe van dit dorp 35 stoelen heeft geschonken voor de muziektent, waardoor de „staande" legerscharen der plaatselijke fanfaristen weldra zullen kunnen blazen als „gezeten" bur gers, wat natuurlijk de waardigheid der diverse uitvoeringen zeer ten goede zal komen. Onze correspondent te Nieuwvliet seint, dat de landarbeidersstaking nog steeds voortduurt. Toen wij bij 't ontvangen van dit bericht den thermometer raadpleegden, begrepen wij dit volkomen. Uit Middelburg gewerd ons de tijding, dat de Oceaanvlieger Kingsford Smith zich wederom heeft laten opereeren. De goede man streeft er zeker naar, dat de Zeeuwen zoowel zijn uiter lijk als zijn innerlijk door en door leeren kennen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 18