n mm inn i K T No. 25 VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1930 499 Op de Markt concentreerde zich natuurlijk de meeste belangstelling voor den optocht. Om het Oranje-feest op te luisteren, heeft de Goessche voetbalvereeniging een gecostumeerde historische voetbalmatch uitgeschreven. Voor voetbal zal een groote steenen kanonskogel uit de zestiende eeuw gebruikt worden. Ter gerust stelling van teerhartige menschen kan medege deeld worden, dat de keeper in 'n harnas ge stoken wordt. Te Terneuzen is bij gelegenheid van de win kelweek een allegorische optocht gehouden, waarin de neringdoende middenstand verzinne beeld werd door een met klimop begroeide rots. Nieuwsgierige burgers zoeken thans naar het plekje in Zeeland, waar zulk een natuurmonu ment voorkomt. Wie helpt hen Op buitengewoon schitterende wijze heeft Middelburg den vijftigsten verjaardag der Konin gin gevierd. Kosten noch moeiten werden ge- De stoet op de Korte Heerengracht De groep van Klein Duimpje voorop- Door de eerepoort. De bijenkorf voorop Ook op de fraai versierde Lange Brug maakte de stoet een schitteren- den indruk. Defdé langs de tooning van den Commissaris der Koningin. spaard om de duizenden belangstellenden iets moois te bieden. Het geheel is dan ook briljant geslaagd. De eenige wanklank, welke werd ver nomen, was het gezang van vier jongelieden, luidende: „Wie zal dat betalen". Zij zijn natuur lijk ingerekend. Men meldt ons uit Arnemuiden, dat een arbei der, die de opdracht tot het verbranden van onkruid kreeg, zichzelf ook leelijk door het vuur havenen liet. Een beetje meer zelfrespect zou hier van pas zijn geweest. Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week. Tot weerziens, dames en heeren De stoet komt op het Abdgplein. Op het fraai versierde Bree.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19