Gebreid Speelgoed J WASCH GERUST UW FRAAIE GEKLEURDE ZOMERTOILET- TEN THUIS. ALLES WAT VEILIG IS IN WATER, IS VEILIG IN 516 VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1930 No. 26 EEN NEGERPOP Blijkens de ontvangen brieven schijnt de ge breide kameel, waarvan ik hier indertijd een beschrijving gaf, buitengewoon in den smaak te zijn gevallen, en op veler verzoek zal ik, nu het zoo heel zoetjesaan tegen Sinterklaas begint te loopen 'n paar maanden tijd mogen we wel hebben als we in verloren uurtjes voor de vreugde van onze kleintjes aan 't breien willen gaan nu en dan weer eens 'n gebreid stukje speelgoed beschrijven. Ik zal beginnen met te voldoen aan het verzoek van een onzer lezeressen, die me schrijft dat ze al zoo vele kinderen geluk kig heeft gemaakt met een gebreiden kameel en ze nu gaarne een model zou willen hebben voor een pop. Ik vertrouw dat dit kleurige poppetje evenzeer in den smaak zal vallen als de kameel. Negerpop. Gezicht, han den en beenen van de pop zijn gebreid in choco ladekleurige wol, afwisse lend een toer rechts en een toer averechts, zoo dat er aan den goeden kant enkel rechtsche steken te zien komen. De rest van de pop wordt aldoor rechts gebreid, waardoor ribbels ge vormd worden. Het truitje van de pop is rood met wit kraagje, witte man chetten en witte knoo- pen, het broekje is groen, de kousjes rood met wit randje, - de schoentjes zwart, de baret rood met 'n witte pluim. Natuurlijk kunnen er ookanderekleuren-combi- naties worden genomen, mits de kleuren helder zijn en vroolijk. Men begint bij het hoofd, waarvoor 12 st. bruine wol. 1 Een kleurige gebreide Negerpop. worden opgezet met toer breien in den 2den toer 1 meerderen in den eersten en in den laatsten steek 3de toer aver, breien. Deze beide toeren worden 2 keer herhaald, waarna men 18 st. op de naald heeft. 10 toeren breien afw. rechts en av. 18de toer bij het begin en het einde van de naald 2 st. samenbreien, 1 toer aver. Deze beide toeren een keer herhalen daarna op de overblij vende 14 st. 1 toer r. 1 toer aver, breien voor het halsje. Bruine wol afbreken en witte aanhechten voor het kraagje. Verder worden nu voorloopig alle toeren rechts gebreid. 1ste toer met witte wol 1 st. meerderen in den eersten en in den laatsten steek, 1 toer breien, deze beide toeren 2 keer herhalen. Witte wol afbreken en roode aanhechten. In den eersten en laatsten st. 1 st. meerderen, 1 t. breien deze beide toeren 1 keer herhalen. Er zijn dan 24 st. op de naald hierop 30 t. breien. Roode wol afbreken en groene aanhechten voor het broekje. 12 st. breien, de andere op de naald laten voor de tweede broekspijp. Op de 12 st. 23 t. breien. Groene wol afbreken en bruine aanhechten. Bij het begin en bij het einde van de naald 2 st. samenbreien, volgende t. aver, breien deze beide t. een keer herha len, dan 3 maal 1 t. r. 1 t. aver. Bruine wol afbreken en witte aanhechten. 21. breien. Witte wol afbreken en roode aanhechten. 81. breien. Roode wol afbreken en zwarte aanhechten voor de schoentjes. 4 t. breien, 2 st. samenbreien bij het begin en aan het eind van de naald. De 6 overgebleven st. afkanten. Het tweede been wordt precies hetzelfde gebreid. Hiermee is de voorhelft van de pop klaar. Voor de achterhelft breit men het hoofd enkel rechts, zoodat ook daar ribbels komen. Alleen voor het halsje I t. r. en 1 t. aver. Overigens volgt men de aanwijzingen hier boven gegeven voor de voor ste helft. Voor de oogen van het poppetje neemt men 2 don kere, glinsterende, langwer pige kralen en naait aan weerskanten daarvan een steek van dunne witte wol. Voor den neus duwt men het daarvoor in aanmerking komende gedeelte met 'n propje watten aan den bin nenkant zooveel mogelijk naar voren en bevestigt dit met 'n paar stevige, onzichtbare steken. Twee steekjes roode wol, waarvan de onderste half zoo groot als de bovenste geven den mond aan. De armen. Met roode wol 3 st. opzetten, 1 t. breien, volgende t. 1 st. meerderen in den eersten en in den laatsten st. Deze beide t. 5 keer herhalen. 1 t. breien. Op de nu verkregen 15 st. 16 t. breien. Roode wol afbreken en witte wol aanhechten voor manchet. 4 t. breien. Witte wol afbreken, bruine wol aanhechten voor de hand. 1 t. r. 1 t. aver. 2 st. samenbreien PIQUÉ-KRAAGJES Men draagt te Parijs op 't oogenblik veel piqué-kragen en manchetten. De meeste dezer garni turen zien er uit alsof zij van crêpe papier werden geknipt, en doen buitengewoon frisch en jeugdig aan. bij den lsten en bij den laatsten st. 1 t. aver. Deze beide toeren 3 keer herhalen. Afkanten. De tweede arm wordt op dezelfde manier gebreid. Hoofd en kraagje worden aan elkaar genaaid, de mouwen worden aangenaaid en dicht genaaid aan den verkeerden kant natuurlijk, waarna hoofd en armen opgevuld worden. Bij de beenen kan men deze bewerking het beste een voor een toepassen. Het vullen kan geschieden met watten, met kapok of beter nog met uitgeplozen katoen van versleten badhanddoeken bijv. Het moet met zorg geschieden en het breiwerk moet hierbij zooveel mogelijk worden uitgerekt. Vóór het vullen van de beenen schuift men een stukje stevig karton, ter grootte van 'n kwartje ongeveer, onder in de schoentjes, waardoor de pop gemakkelijker zal kunnen staan. Wanneer het eerste been gevuld is kan men het truitje aan een kant dichtnaaien, terwijl de andere kant natuur lijk open moet blijven voor de vulling van de rest. De knoopjes op de trui kunnen door Fransche knoopjes van witte wol worden aangegeven men kan er ook kleine witte knoopjes op naaien. Voor de baret van roode wol worden 30 st. opgezet. Men breit 6 t. 1 r. 1 aver. In den 7den toer om den anderen st. 1 st. meerderen. 11. aver, breien. Deze beide toeren I keer herhalen. Er zijn dan 68 st. op de naald. 12 t. breien. 1 t. r. 1 t. aver. Volgen de t. op gelijke afstanden 12 keer minderen, 1 t. aver. Deze beide toeren 3 keer herhalen. Er blijven dan 20 st. op de naald, waardoorheen men een draad haalt, dien men strak vasthecht. Dan wordt de muts opzij dichtgenaaid en gesierd met een terzijde afhangende pluim van witte wol. THÉRÈSE. lx K)i-0230h N.V. DE LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ, VLAARD1NOEN

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16