SPORT VAN DE WEEK No. 26 VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1930 517 Het binnentrio van den Vlis- singen-aanval valt niet te onderschatten, zij zijn gevaar lijk voor het vijandig doel. Het verlies van v. Maris op de rechtsbuitenplaats bij de rood- witten deed zich wel eenigs- zins voelen. De beide achterhoeden heb ben soms hevig geknoeid, doch andere momenten laten zien, dat ze niettemin tot goede dingen in staat zijn. Wij ver trouwen dat ze zich in de competitie van hun beste zijde zullen toonen. De Boulevard-estafette te Vlissingcn. Behalve de Zeeuwsche ploegen namen Pro Patria (Rotterdam) en A. V. 1923 (Amsterdam) deel. Op onze kiek geeft Burgemeester v. Koelderen het startsignaal. Het Rotterdamsche Pro Patria wint de Boulevard-estafette. De zegevierende Rotterdammers bij de finish. De Pro Patria ploeg (Rotterdam) bestaande uit de loopers Qroeneweg, Lookeman, Stevense en Baars Steineman wist beslag te leggen op den wisselbeker door de 7200 Meter af te leggen in 20 min. 39 sec. De Edelachtbare heer v. Woel- deren, burgemeester van Vlissingen, wees er bij de prijsuit reiking op, dat dit een snelheid beteekent van ongeveer 21 K.M. per uur, zelfs per fiets een aardig tempo. Tweede werd A.V. 1923 (Amsterdam) in 21 min. 16 6/10 sec. Bij het eerste wisselpunt had A.V. '23 de leiding. Zij moest deze afstaan aan P.P., welke vereeniging verder het geheele traject de leiding behield, gevolgd door '23. Van de Zeeuwen heeft Marathon I zich 't best gehouden, door steeds in de derde positie te blijven en zoodoende ook op den derden prijs beslag te leggen in den tijd van 21 m. 40 6/10 sec. De E.M.M. ploeg was aan de wissel- punten nu eens op de 4e dan weer op de 5e plaats. Bij het vóórlaatste wisselpunt waren de Middelburgers op de 5e plaats. Kambeer en Zuidweg wisten een deel van den ach terstand in te halen, om tenslotte als vierde te eindigen in 21 min. 54 1/5 sec. Dan volgden nog Marathon II, Zeemacht (Vlissingen) E.M.M. II en Marathon III. Het was voor de A.V. „Marathon" weer een succesvolle wedstrijd. Alles was nu keurig geregeld, vooral ook de politie zorgde voor een goede afzetting van den Boulevard, ZOO- Middelburg en Vlissingen oefener. zich voor de competitie. Moment uit den met 4-1 door Middelburg gewonnen wedstrijd van Zondag j.l. Vlissingen's doelverdediger redt. „Middelburg" wist ten slotte met 41 de zege te behalen. Hieruit mogen we echter nog niet concludeeren, dat de „groenwitten" zoo heel veel sterker zijn. Menige Vlissingen-aanval leverde door slecht schieten geen succes op, terwijl Suiker- buijk aan de andere zijde juist op schot bleek te zijn. Beide keepers geven reden tot tevredenheid. Dingemanse was in den aanvang niet zoo erg klemvast, maar liet spoedig zien, dat hij veel beter kan. Laten we echter hopen, dat de gooi- en smijt partij waarin het spel ten slotte ontaardde, geen voorproefje van de competitie zij. De „Hollanders", zooals in Zeeland alle men- schen van buiten onze provincie genoemd worden, zijn de baas gebleven bij de 4 x 1800 Meter Estafette-loop, welke Zaterdag door de Athl. ver. „Marathon" te Vlissingen gehouden werd. Wij hadden ook niet anders verwacht. Namen als van Baars Steineman, Stevense, Lijfland, Bolten e.a. rechtvaardigen het uitspreken van zulk een ver wachting. De Zeeuwen moeten deze athleten dankbaar zijn voor hun komst naar Vlissingen. Dit zijn de mannen, waarvan voor hen iets te leeren valt. dat de loopers geen hinder van het publiek ondervonden. Bij de prijsuitdeeling werd nog de mededeeling gedaan, dat „Marathon" plannen maakt om te komen met een zoogenaamden „Marathon-loop", dit is een afstand van 42 K M. Met verlangen ziet de Zeeuwsche sportwereld deze Walchersche Marathon-race tegemoet. Of er Zeeuwsche deel nemers zullen zijn Op het oogenblik zullen er nog wei niet veel Zeeuwen tot zoo'n loop in staat zijn, maar dat is een kwestie van training en we vertrouwen, dat de Zeeuwen die met kracht zullen aanvatten. De Zondag bracht ons weer eens een voetbal wedstrijd. De groenwitte „Middelburgers" bonden den strijd aan tegen Vlissingen. We gelooven, dat beide clubs, Middelburg in de tweede en Vlissingen in de derde klasse, geen kwaad figuur zullen slaan. De „Middelburg"-voor- hoede moet er nog wat in komen, de combinatie vlotte nu reeds aardig zoo nu en dan. De jonge Merk doet het lang niet slecht tusschen dit vijftal. Dirk- se moet niet al te veel achter blijven, dit gaf nu meermalen een leelijke gaping in den aanval. De middenlinies, zoowel van M'burg als van Vlissingen, vielen ons dezen middag wat tegen. Vooral de linkshalfplaats van Mid delburg vraagt een ster kere bezetting. De Boulevard-estafette. Een der Zeeuwsche loopers ver dedigt de kansen van .Marathon". Een der Zeeuwsche ploe gen, 3e in het totaalklassement.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17