vie Zeeuwsche Omroep 518 VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1930 No. 26 Kan Zuid tot Noord is in ome provincie de verjaardag van II. M. de Koningin op feestelijke wijze gevierd. Van de grootste tot de kleinste gemeente, alles heeft meegedaan, en 't is onmogelijk, van iedere plaats uitvoerig melding te maken met foto's. In 't algemeen kunnen me iets laten zien van de Zeeumsche feestvreugde, die zich uitte in optochten, versieringen, muziek, zang en spel. En den laatsten tjd niet te vergeten in de moderne verlichtingen van straten en officieele gebouwen, die 's avonds de feesten opluisteren. Hiernaast: Vrooljjk klatert de kleppermarsch over de Zeeumsche pleinen, manneer de ver jaardag van II. M. de Koningin mordt gevierd. Hallo, hallo 1 hier is de officieele persdienst van den Zeeuwschen Omroep. Het verder ver tellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Biggekerke, dat een groepje menschen hetwelk met den dorpsveldwachter stond te praten over den mooien zomeravond, plotseling overvallen werd door een marechaussee, gewapend met 'n gummistok. Het'regende slagen op de arme burgers en de vreedzame politieman ontving een mep, die een bloedende hoofdwond veroorzaakte. Toen fietste de mannetjesputter voldaan huiswaarts. Naar bij informatie bleek, hoort deze flinke orde-bewaarder te Westkapelle thuis. Hij is nog slechts enkele dagen bij 't korps en wil bepaald vlug promotie maken. Men seint ons uit Kloetinge, dat de lichtstoet, onderdeel van de feestelijkheden, niet tot zijn recht is gekomen. De amusementscommissie had hem laten uitrukken toen het reeds te donker was en de maan liet de deelnemers ook in den steek. Tot groote vreugde der bemanning kon de Wissekerksche autospuit voor de tweede maal uitrukken, daar eenige met lucifers spelende kinderen den rooden haan op een stapel onge- dorschte tarwe lieten kraaien. De spuitgasten zijn van plan den kinderen een reisje naar den Rotterdamschen dierentuin aan te bieden. Onder de volksspelen vallen de Amerikaan- sche motor- en behendigheidsmedstrijden zeer in den smaak. Ringsteken op den motor. Van hun feestvreugde gaven ook deze brave poorters blijk door hel uit voeren van een sierlijken dans. liet trans/mrleeren van een glas mater op den motor. Hij gelegenheid van de feestviering te Zie- rikzee merd door het comité der Paarden- loterij aan het gemeentebestuur een fraaie fontein aangeboden in het Iiaoenpark.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 18