- -- No 26 VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1930 Hjj, ilie de lasten droeg, onmis- baar mas in de feestviering, waarbij muziek den boventoon voerde. Het pijpje bewijst „miert usschen, dat de last nog al Ie dragen is gerveesl. Van de nieuwe sluis te Vlissingen zeggen de Zeeuwsche journalisten alleen, dat zij grooter is dan de hoffelijkheid, die de provinciale pers van 's Rijks Waterstaat mocht ondervinden. "I Uit Koudekerke meldt men ons, dat een reiziger zijn schoonmoeder aangevallen heeft met een scherp ij wapen, 't Carnegie-heldenfonds dacht al over 'n 7 medaille, toen bleek, dat de man onder invloed van sterken drank gehandeld had. Kans verkeken Onze correspondent te Tholen seint, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag een vrachtauto met een Belgisch orgel beladen van den weg in de sloot is gereden. De deskundigen hebben nog niet uitgemaakt, wie er het meest ontstemd ishet orgel of de eigenaar. Eenige vooraanstaande personen te Hansweert, zoo meldt onze medewerker aldaar, hebben bij bekkenslag de Oranje vrienden bijeengeroepen om alsnog een volksfeest te organiseeren.' Wij hopen, dat dit gelukt, want wanneer je vooraan staat, als er niets te zien is, heb je weinig aan je bevoorrechte positie. Uit Middelburg bericht men ons, dat het comité tot be houd van het garnizoen weer eens bijeengeroepen is. Zijn wij wel ingelicht, dan heeft de huisvrouwenvereeniging hier de hand in. Deze dames vreezen terecht voor dienstbodennood, indien de soldaatjes verdwijnen. Een ingezetene uit Kruiningen is met zijn wederhelft, zijn tilbury en paard bij den ingang van het dorp in een modder sloot gereden. Als blanken er in, als negers er uit. Het grillige toeval wilde, dat bedoelde heer juist uit „schoon- rijden" toog Hier is verder niets meer aanwezig. Tot de* volgende week, dames en heeren Te Vlissingen werd op Zaterdag Sep- tember aan het in aanbouw zijnde zieken huis „Rethesda" een gedenksteen geplaatst door Meor. Blum—De Niet, die door een vorstelijke gift den bouw nan het zieken huis mogelijk maakte. Het plaatsen van den gedenksteen door mevr. BlumDe Niet. attractie vormde Ie IJerseke het bloempotloopen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19