rrrrrrn VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1930 De aanvoerder der Zmilsersche troepen te paard vooral de Burg met zijn prachtige bloemenmanden mag worden genoemd. Van de schepen woeien vroolijk vlaggen en slingers, overal was het één beweeg van feestelijke kleuren. Zoo was het geen wonder, dat Zaterdag de stemming er al in was. Daar was dan in de eerste plaats de kinderoptocht, die veel menschen trok en vroolijkheid met zich meebracht. Er waren alleraardigste groepen, zooals b.v. die, welke 't sprookje „De gelaarsde kat" voorstelde. Maar het hoogtepunt van de feesten viel op den Maandag middag. Toen arriveerde Prins Willem V met gemalin en kinderen in de Zeeuwsche hoofdstad. Ongeloofelijk was de drukte omtrent 't middaguur. Duizen den en duizenden waren van heinde en ver gekomen om den historischen optocht te zien voorbijtrekken. En dit niet tevergeefs. Want de stoet is twee maal uit geweest en nam een lange route, zoodat iedereen hem heeft kunnen bewon deren. Dit laatste inderdaad. Wij meenen al menigen fraaien historischen optocht te hebben gezien en beschreven, maar Middelburgsche da mes, ter verwelkoming aanmexig, morden ver gast op 'n verfrissching. V an Koninginnedag kunnen we in Zeeland niet meer spre ken, het is Koninginne-maand geworden. Aan den vooravond van vele feestelijkheden wapperden in verschillende plaatsen reeds talrijke vlaggen, hoewel velen nog in onzekerheid schenen te verkeeren omtrent de juistheid van den vieringsdag. 's Zondags waren er een aantal vlaggen ingehaald, maar een groot aantal menschen namen dezen dag voor den officieelen en lieten op hun beurt het dundoek waaien. Maar Maandag vlagde iedereen. En dat niet alleen. Want in vele steden en dorpen waren bijzondere feestelijkheden al aan den gang, of begonnen dien dag. De Zeeuwsche hoofdstad heeft in dezen het voorbeeld ge geven. Talrijke straten en gebouwen waren keurig versierd De Zmilsersche huur troepen trekken op ter verwelkoming van den Prins en xyn gemalin. De optocht door de stad.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 2