Sport van de Week No. 27 VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1930 537 De voetbalwedstrijd Belgic-Holland te Brussel. Een der Belgische doelpunten. Van der Meuten grijpt er naast Reeds zijn in eenige afdeelingen van den K.N.V.B. de competitie-wedstrijden aange vangen. De Sportkroniek van 8 dezer ver meldt eindelijk ook de indeeling van afd. IV. Voor Zeeland zijn van belang klasse 2 en 3, afd. A en B. Hoelang zal het nog duren, voordat wc een Zeeuwsche vereeniging aantreffen in de le klasse? Wat reeds eenige weken officieus bekend was, is thans officieel bevestigd geworden. Vlissingen I is ingedeeld bij de Bra- bantsche afdeeling. Het tweede elftal blijft in de Zeeuwsche3e klasse. Alge meen werd getwijfeld over de mogelijkheid van met twee elftallen in dezelfde klasse uit te komen. De K.N.V.B. heeft degenen, die deze mogelijkheid ontkenden, ongelijk ge geven. Of deze toestand gewenscht is We den ken, dat er wel protesten van andere vereenigingen zullen komen over deze beslissing. Zeer zeker is Vlissingen eenigszins bevoordeeld, het heeft immers thans twee kansen op kampi oenschap en promotie. Ook kunnen zich eigen aardige complicatiesvoor- doen, indien het 2de elftal eens kampioen mochtwor- den en promoveeren. We denken, dat voor Vlissingen wel voorwaarden gesteld zullen zijn, voor wat betreft het uitkomen van bepaalde spelers in le of 2e elftal. Wanneer Vlissingen b.v. thans zijn eerste elftal spelers in het tweede zet, zullen deze in 3 A, dat heel wat zwakker bezet is dan 3 B, een prachtkans.maken. Dit zijn echter alle maar theoretische beschouwin gen, die waarschijnlijk in de praktijk niet bewaar heid zullen worden. Trouwens de K.N.V.B. zal wel voor een goede regeling van deze kwestie gezorgd hebben. Met Vlissingen treffen we in 3 B nog een Zeeuw- Een doelpuntcnrijke vriendschappelijke wedstrijd van Vlissingen tegen Breda. 16—3. Spelmoment uit deze ontmoeting. De thuisclub scoort. Ook de korfbalwedstrijd, welke ter gelegenheid van de feesten te Goes plaats vond, trok veel belangstelling, zooals men op onze kiek duidelijk ziet. sche Vereeniging, n.l. Goes. De verwachtingen t.a.v. Goes zijn in de Zeeuwsche voetbalwereld nogal hoog gespannen. Een kampioenschap van deze club wordt heelemaal niet onmogelijk geacht. Intusschen heeft 3 B met deze beide Zeeuwen en Alliance een sterke bezetting gekregen. Naar verluidt, zou Alliance dit jaar ook niet voor de poes zijn. Hoe gaarne we Alliance ook weer in de tweede klasse zouden zien, toch hopen we, dat dit jaar Goes of Vlissingen de eereplaats bezet. Ook hier geldt: ,,Het bloed kruiptenz." In 3 A treffen we naast de oude bekenden Axel als nieuwe derde-klasser. Het is echter nog niet zeker of deze Zeeuwsche Vlamingen zullen worden toegelaten. „De Zeeuwen" komt niet voor op 't lijstje, zoodat deze vereeniging het nog eens in den Z.V.B. zal moeten probeeren. Dan komen we aan de tweede klasse. De A-afdee ling bevat slechts 9 elftallen, tegen 11 het vorig jaar. Verdwenen zijn T.A.C, en Velocitas. Twee sterke vereenigingen, die in Zeeland gaarne gezien werden. Jammer, dat we hun pittige ontmoetingen moeten missen. Aan den anderen kant mogen we blij zijn, dat Dongen aan onzen kant is gebleven, want ook deze zorgt meestal toor vlugge en mooie kampen. Tenslotte is er ook wat nieuw bloed in 2 A gekomen met de vereeniging T.S.C., de gepro moveerde derde klasser uit Oosterhout, Turndemonstratie te Goes ter gelegenheid van de Koninginne- leesten. Een fraaie stand der turners op de brug. We hadden ook verwacht, dat Hero in 2 A. zou komen, doch de „groentemannen" zijn in 2 B te recht gekomen, waar ze het tegen T.A.C.Velocitas en den gedegradeerden le klasser Roermond lang niet gemakkelijk zullen hebben. Hoe staan de kansen in 2 A, vragen we ons af We hebben het al meer gezegd, het is voetbal en er is geen onzekerder spel, ten aanzien van de resul taten, dan dit. We zijn dan ook huiverig ons aan een voorspelling te wagen. In 't algemeen kan gezegd worden, dat de A-afdeeling nief zoo sterk is als vorig jaar. We weten natuurlijk niet wat de Brabanters in het rust-seizoen gedaan hebben, of er regelmatig getraind is, of er nieuwe krachten gekomen zijn, doch indien we hun kracht mogen meten naar den maatstaf van 't vorig jaar, geven we Dóngen de beste kans, terwijl (de lezer zal zeggen de wensch is de vader van de gedachte) misschien Zeelandia en Middelburg ook nog wel een woordje meespreken. Afwachten is de boodschap. Intusschen krijgen we echter weer enkele wed strijden minder dan vorig jaar, terwijl we ook de semi-plaatselijke ontmoetingen met Vlissingen moeten missen. De penningmeesters van Middel burg en Zeelandia zullen den K.N.V.B. deze week misschien niet zoo bijster vriendelijk gezind zijn. Nog een paar weken en het spel gaat beginnen, laten we hopen, dat het gespeeld zal worden voor het „spel" alleen en dat alle bijgedachten verre van onze spelers blijven. Een forsche, pittige wed strijd mogen we graag zien gebruik maken van lichaamskracht is niet zoo erg, ja, zelfs gewenscht, zoolang het niet ontaardt in misbruik. Komt Zeeuwen, doet uw best in faire, eerlijke kampen te bereiken de allerhoogste plaats, met als kroon daarop promotie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17