iifiirmnr mm min «in min mm No. 27 VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1930 529 Waschdag op t St. Antonius- hofje aan de Warmoezierstraat. Ijverig zijn de vrouwen in de weer. De man heeft, blijkbaar, wat lekkers gehaald. Misschien wil hij de vrouwen straks trac- teeren Op het zoogenaamde Hofje van Val aan de Rnttekade zitten de vrouwtj te breien. Als een trouwe hofjeswachter staat de lantaarnpaal, eenzaam schrobben, aardappels schillen, dan heeft dit altijd iets intiems en aantrekkelijks. Wij zijn noor onze lezers eens nan die hofjes gaan bekijken en maakten er enkele kieken. Verschillend merden me ontnangen. Op sommige binnenhofjes bleken me zeer melkom te zijn. nonral als men nernam, dat 't „noor Groot Rotterdam mas"elders echter mas men op den man met het zmarte doosje minder gesteld en milde men uit al te groote bescheidenheid en ner- legenheid niet noor ons poseeren. Maar de meesten maakten 't ons bij onzen arbeid noor de goede zaak niet moeilijk: integendeel, zij nochten er als 't mare om, de kiek met hun persoon op te luisteren. Waarom ook niet 't Is toch mei aardig om zichzelf terug te zien op de prent, te midden nan eigen omgening. En die omgevingen zijn in dit genatde hofjes, de goede. oude. knusse, gezellige, intieme, gemoedelijke, oertrowoelijke hofjes nan het groote. drukke Rotterdam, de hofjes met hun eigen sfeer en lenen en karakter, de hofjes, die nog in zich bemuren dat, mat langzaam aan door den modernen lijd heengaat en daarmee een flink stuk nertroumelijke gezelligheid en intimiteit. Aan de Hugo de Qroot-straat treffen we dit boombeplante, lommerrijke hofje aan, met de kleintjes rond den boomstam en de voortschrijdende vrouw Duiten-huiselijke bezigheden op een der intieme hofjes langs de Rnttekade. Vader is druk aau het houthakken. Straks zal er in het fornuis een lekker rood vuurtje knapperen. Ook de hofjesbewoners moeten van het noodigc worden. Daarom ziet men er den bakkersjongen, het oude, ventende vrouwtje en de hoodschappendoende juffrouw. knusjes alleen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 9