diligent Jac. van liylevelt, directeur en eerste komiek Jac. Kaplein, komiek Johan Heesters, eerste, lyrische tenor. over zeer goede stemmen en over veel speel-talent. Pola Cortez, Dientje Nijbacker, en Annie Dicks, met hare vele goede kwaliteiten, ook op 't gebied der zuivere zangkunst, verdienen oprechten lof, even als Nora Laranche om haar steeds zoo kranige spel. Het Rotterdamsche operette gezelschap wordt, muzikaal, gevoed en gesteund door een uitstekend spelend orkest, waarvan Henk Neef, de bekende, vroegere Kapelmeester van Ter Hall, de sympathieke en deskundige leider is, die mede door eigen composities heeft be wezen, wie hij is. Zijn kapel, die beschaafd en vlot spel te hooren geeft, staat wer kelijk op hoog peil. Om onze lezers eens wat nader met dit verdienstelijke, hard werkende gezelschap bekend te maken, geven wij op deze pagina's de portretten van de voornaamste medewerkenden. Thans wordt, met succes, in„Scala" Den Haag op getreden, maar op I October a.s. zien we het ensemble weer verschijnen in „Tivoli", waar het met frisschen moed. onder de nieuwe leiding (v. Aerschot en v. Bijlevelt), het seizoen hoopt te openen. We gelooven, dat dit Operette-gezelschap verdient door het Rotterdamse!) publiek gewaardeerd en gesteund te worden, want na dagelijksche, ijverige repetities geeft het o.i. vol toe wijding steeds het beste opoperette-gebied. Komische scène uit „Titipo", maarnwe het gezelschap in den Haag debuteert. oor-meisjet prima-donna Loiiii"1 Dientje Njjbakker, soubrette Pola Cortez, soubrette

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 11