SPORT 1 VAN DE WEEK •'i* '-: No. 28 VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1930 Als dan Kambier op de 3000 Meter, na Wolf, Hellas, ook weer tweede wordt, heeft het allen schijn of de Zeeuwen het op alle tweede prijzen gemunt hebben. Hier waren de tijden 10.22 1/5 en 10.29 2/5. Hiermede waren de loopnummers afgewerkt en kunnen we de werpnummers gaan verwerken. Allereerst kogelstooten, waarin Kamerbeek P.S.V., Ned. ree. houder, de sterkste blijkt met 12.435 Meter, gevolgd door J. Antenne, Olympia Den Haag, met 11.705 M. Speerwerpen was voor den Olympia-man Speng- ier met 40.61 Meter. Het discuswerpen voor Antenne met 31.37 M. Bij de springnummers spreken de Zeeuwen een Athletiek te Vlissingen. I. v. Eehren (P.S.V.) wint de 800 M. hardloopen. Onze fotograaf knipte hem bij de aankomst. De atletiekwedstrijden van E. M. M. op Zaterdag J.l. Van de Berghe (H. A. V.) wint de 100 M. hardloopen in 10</6 sec. Nederlandsche kampioenen, Nederlandsche re cordhouders op een athletiekwedstrijd in Zee land, dat was nog nooit gebeurd. De athle- tiekver. „E.M.M." té Middelburg, wie de bijzon dere eer te beurt viel deze menschen op haar wedstrijd te mogen ontvangen, had daarvan in haar reclame op handige wijze gebruik gemaakt en daarmee, ondanks het 'slechte weer, nog een tamelijk groot aantal toeschouwers getrokken. En het begon al direct goed. De 100 Meter werd natuurlijk gewonnen door onzen Nederl. record houder M. v. d. Berge van „Haarlem" in 10 4/5 sec. Boot van „E.M.M." bleef niet veel achter en was met 11 sec. een goede tweede. Het was een heel aardige race. De 100 Meter nieuwelingen gaf niet minder spannende sprints te zien. De Bruyn (S.C.A.L.O. A'dam) wist de finale te winnen met 12 1/5 sec. Op de 800 Meter kwamen de Philips mannen om de prijzen. F. Ehren werd eerste, terwijl het Enklaar, „E.M.M.", in de eindspurt gelukte den P.S.V.-er v. Kemenade te slaan met miniem verschil en zoodoende de tweede te worden. De tijden waren resp. 2.15 3/5, 2.22»/6 en 2.22 7/10. 1500 Meter weer een Zeeuw als tweede, n.l. J. O. de Jager (Udi Wolfsh.dijk) na W. Bolten van A.V.'23. Tijden 5 m. 4 sec. en 5 m. 8 sec. Kata heeft Woenadag 17 September nog zijn Koninginnefeest met praal cn jool herdacht. Hier ziet U den Napoleon uit den optocht. Start 3000 M. hardloopen op de athletiekwedstrijden van E.M.M. Eerste werd A. de Wolf in 10 min. 22</s sec. Kambier (E.M.M.) bezette de 2c plaats. woordje mee. Het nummer versprin gen neemt Jac. Boot, de populaire „E.M.M."er, voor zijn rekening met een sprong van 6.73 Meter. Koers van Wilhelmina, Middelburg, is goede tweede met 5.8714 Meter, terwijl A. de Pagter van Wilh. zorgt, dat de prijzen voor verspringen alle drie in Zeeland blijven met een sprong van 5.72 Meter. Hoogspringen brengt drie deelne mers meteen sprong van 1.50 Meter. Het zijn J. Haitsma A.V.'23, S. Kreke „E.M.M." en S. J. Klompe Udi. En hiermee was deze zeer prettige en vlot verloopende wedstrijd ten einde. Direct daarop volgde de „Estafette rond Middelburg." De „E.M.M.'ers" hebben, zooals algemeen verwacht werd, in de Marathon-menschen hun meerderen moeten erkennen. De wis selbeker, in 1929 door „E.M.M." ge wonnen, verhuist dan ook naar de Marathon-kast. Op het eerste wisselpunt heeft E. M.M.'s athletiekwedstrijden te Mid delburg. Start voor de estafette rond Middelburg, gewonnen door het Vlis- singsche „Marathon". Marathon 1 reeds den kop, gevolgd door de Marine, Ma rathon II en E. M. M. op de vierde plaats. „E. M. M." 's eerste 500 Meter looper blijkt een goede kracht te zijn, want het tweede wisselpunt brengt deze ploeg op de tweede plaats. Op het vierde wisselpunt is E.M.M. weer afgezakt naar de laatste plaats na Marathon II en Marine Sportver. Na het vijfde wisselpunt heeft ieder het plaatsje uitgezocht, dat hem het best lag. De volgorde is dan: Marathon 1; E.M.M., Ma rathon IIZeemacht. In deze volgorde wordt de finish gepas seerd. Hulde aan de Marathon- ploeg, welke in 14 min. 234/5 sec. het traject aflegde. E.M.M. had 14 min. 45 sec. noodig, ter wijl Marathon II er 14 min. 58 1/5 sec. over deed. De Marine-mannen kwamen laatst in 15 min. 9 1/5 sec. Een beetje beter weer hadden we kunnen ge bruiken, doch overigens alleszins geslaagde wed strijden, onder een prettige en aangename ver standhouding gehouden. Nu nog op 4 October a.s. een adspirantenwed- strijd, uitgaande vandenZeeuwschen Athletiek-Bond en dan kunnen we het athletiekseizoen als geëin digd beschouwen. Al onze aandacht zal dan weer geconcentreerd zijn op de voetbalbeweging. We hebben al spoedig een plaatselijke ontmoeting in Middelburg n.l. tusschen de club van dien naam en Zeelandia. Vol verwachting kloppen de harten van de Middelburgsche voetbalenthousiasten. Wie zal winnen De groote vraag, die op Middelburgs marktplein onder de schaduw van het oude, schoone stadhuis eiken dag het onderwerp van bespreking uitmaakt. Beide kampen zijn ervan overtuigd, dat hun ploeg de sterkste is. En wij Wel wij hopen, dat de sterkste zal winnen, maar bovenal, dat het een faire, mooie en spannende kamp moge worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17