Zeeuwsche Omroep VAN Hallo, hallo! hier is de persdienst van den officiecien Zeciiwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Uit Breskens nieldt men ons, dat aldaar werd opge richt een vereeniging tegen radio-storingen. Dertig leden traden direct toe, zoodat 't meteen de machtigste organisatie in Breskens werd. Of de Zeeuwsche Omroep ook op prijs gesteld wordt I Onze correspondent te Burgh (Schouwen) seint onsDinsdag j.l. werd in de openbare lagere school een tentoonstelling van door den burgemeester aan onze schooljeugd ter verzorging en opkweeking ge schonken potplanten gehouden. Wij hebben de expo sitie niet gezien, maar ze kan beslist niet mooier zijn dan de volzin van onzen correspondent! Uit St. Maartensdijk schrijft men ons, dat iemand zich tijdens de afwezigheid van de bewoners toegang verschafte tot de behuizing van den penningmeester van den Landarbeidersbond en er met de kas vandoor ging. De politie heeft de zaak In handen, maar den nieuwen penningmeester nog niet. Onze correspondent te Middelburg seint ons, dat Vrijdagmorgen aan het Pompstation de Oranje-zon de eerste-steenlegging heeft plaats gehad van den nieuwen bovenbouw der filter-installatie. De plech tigheid had in alle stilte plaats. Dat zou bij 'n bier- pomp ook niet gebeurd zijnl In Breskens heerscht veel vroolijkheid over 't feit dat de bevorderaars van 't badbedrijf aan den nemer van 't 1500ste en de neemster van 't 2000ste bad een lantaarn en een schemerlampje hebben geschonken. We begrijpen dat gelach niet. Men moet de ntenschen prijzen, die iets willen doen om de verlichting op deze nieuwste badplaats te verbeteren en bovendien zijn er wel hengelaars, die met minder thuis komen. Uit Souburg bericht men ons, dat het feestcomité voor de viering van den 50sten verjaardagder Koningin zijn taak beSindigd heeft. In de laatste vergadering bleek, dat de festiviteiten geen financieel tekort heb ben opgeleverd. Het beruchte hinkende paard zal ditmaal dus niet achteraan komen. Als ;n bijzonderheid wordt uit Kruiningen geseind, dat eén appelboom, welke dit voorjaar niet uitschoot, thans in vollen bloei staat. Het is een buitengewoon zuur soort appelen, dat aan dezen boom groeit, doch deskundigen verzekeren, dat men dezen keer geen maagpijn van zijn ooft zal krijgen. Het Nederlandsch Werkgeversverbond bezocht vorige week Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. De luiaards, die het gezelschap zagen aankomen, gingen een straatje om. De dulvenhoudersvereeniging te Sas van (jent heeft op Zondag 5 October een liefdadigheidsvlucht uit geschreven. Wij zijn zeer benieuwd, wat deze heeren ervan terecht brengen en wie er 't meest opvliegend is. Uit Zierikzec seint men ons, dat de burgemeester over zijn eerste regecringsjaar een revue in de „Zierikzeeschc Nieuwsbode' schreef. Het dagelijksch bestuur der gemeente wil thans in de politic-veror dening opnemen, dat ieder burger dit proza-stuk uit ziin hoofd moet kennen. Tot de volgende week. dames en heeren I VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1930 No. 28 Kijkje <>i> Oust dijk, maar de jeugd nogal inge- nometi bleek wet hel bezoek nnn den fotograaf Dorpsstraat te Oud- Vossemeer. "1/et nieuwe beurs- TP gebnunIe Ooslburg. De Vlasmarkl Ie Middelburg mei uitzicht op den Raadhuisloren. l)e straatmuzikant in Zeetufseh- Vlaande ren maakt na een aria een praatje met de berponers, die v.'n gehoor uitmaakten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 18