No. 28 ■^Maskerade blijft nog altijd 't kort begrip van alle jool. Zonder Electrische Medewerking", een naam die ook in den lichtstoet werd meegedragen en veel bijval mocht oogsten. Toch hebben de Goesenaren zich door al deze tegenvallers niet van hun stuk laten brengen. Er is gefeest op een geweldige manier door jong en oud, door rijk en arm. Drie dagen lang, ofdrie lange dagen heeft Goes in het teeken der feestvreugde gestaan. De foto's mogen hiervan iets laten zien. Er was een groot verschil met de Middelburg- sche feesten. Daar had men een officieel pro- VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1930 Naar den gecostumeerden voetbalwedstrijd. gramma en daarbuiten niets, in Goes is dat an ders. Wanneer een muziekgezelschap een concert had gegeven, dan werd het b.v. in vrachtauto's geladen en begon een feestelijke ommegang door de stad. Ook gebeurde het, dat een groep feest gangers een gedeelte ervan annexeerde en een op tocht vormde. Zingend en hossend trokken de veelal gecostumeerde feestelingen tot diep in den nacht door de straten. Eén roes van vreugde was over Beveland neergestreken, want een feest voor Beveland was het. Duizenden plattelanders trokken naar de stad om mee te genieten van Een jolig groepje Pierrettes in den rijken optocht. wat daar geboden werd. Ook den vierden dag heeft men nog gefeest. Het was dan ook te gek om dien Zaterdag onge bruikt te laten passeeren. Bovendien wilde de P.E. Z.E.M. zich eenigszins rehabiliteeren en had zij aangeboden, dien avond de stad gratis te ver lichten. Maar helaas waren de feestelijkheden al heel spoedig in den regen gesmoord. Toch kan Goes op een paar schitterende dagen terugzien. De Oranjedagen waren een algemeen verbroederingsfeest, dat velen tot elkaar zal heb ben gebracht. Want dit toch is de diepere beteekenis van onze volksfeesten dat allen zich eenige dagen geven van hun besten kantoude veeten en antipathieën op zij weten te zetten, om, één van zin, te getui gen van hun liefde voor een gemeenschappelijk ideaal. v. B.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 3