Sport van de week ii No. 29 VRIJDAG 3 OCTOBER 1930 577 I "T"~ eigen voorhoede goed ge steund. De achterhoede heeft haar werk naar behooren verricht, terwijl ook de doelman goed was, behoudens eenige ge waagde pogingen den bal door uitloopen te keeren. Dit had haast doelpunten gekost. En nu de groen-witten. Middelburg beschikt over een goede voorhoede. Zoo wel vleugel- als binnen- spelers zijn goede krach ten. Dirkse beging weer meermalen de oude fout van te veel achterblijven. Onder de gegeven om- Zaterriag herdacht de voetbalvereeniging Qoes haar 35-jarig jubileum, ter gelegenheid waarvan onze fotograaf het bestuur in Schuttershof, waar de receptie plaats vond, fotografeerde. Nadat Middelburg haar eersten uitwedstrijd tegen Breda tot een overwinning had weten te maken (32), wist het ook Mevo, achter de Meelfabriek, te slaan en wel met 2I. De puntjes zijn binnen, doch verdiend zijn ze o. i. niet. De Mevoanen hebben gedurende 't grootste deel van den wedstrijd de meerderheid gehad. Met een zucht van verlichting werd het eindsignaal vernomen door den groen-witten aanhang. De gladheid van 't veld deed zich geducht voelen en speelde beiden partijen parten. Mevo on dervond uit den aard der zaak den meesten last van de Zeeuwsche klei. Zijn falen is hieraan dan ook voor een deel te wijten het andere deel komt op rekening van de Bergsche voorhoede. We misten hierin schutters, sterk genoeg om den Middelburg- keeper te kunnen passeeren. Kansen heeft zij ge noeg gehad. De vleugelspelers, waarover in Middel burg een roep ging, vielen ons geducht tegen. De midvoor is niet één van de slechtste soort. Hij is zeerkbeweeglijk en kan soms uit een moeilijken stand nog wel eens een hard, goed gericht schot lossen. Voor de Mevo-middenlinie niets dan lof. Zij sluit uitnemend aan achter de voorhoede. Vooral de spil lijkt ons een speler van kwaliteitalleen kon hij wat eerlijker spelen. In unfaire trucjes blinkt hij evenzoo goed uit als in zijn spelkwaliteit. De beide halfs hebben menigen aanval gebroken en het beste van het trio. Vele Mevo-aanvallen heeft hij gebroken en met zijn bekende enthousiasme zich in den strijd geworpen. Maar Remijn kan ook niet voor drie man werken, zoodat tegen 't einde de vermoeidheid hem parten ging spelen. Door gebrek aan steun kon de voorhoede haar spel niet ontplooien. Van de achterhoede kon ons de rechtsback Leynse het beste voldoen. Met flinke, forsche trap pen heeft hij zijn gebied gezuiverd. Geelhoed was iets minder, maar mag er toch ook zijn. Ieder heeft eens een minder goeden wedstrijd. Tenslotte keeper Dingermanse. Een groot deel van de over winning kan op zijn rekening geschreven worden. Op uitnemende wijze is door hem het doel ver dedigd. Hulde doelman. De wedstrijd werd onder de beste verstandhou ding gespeeld, behoudens dan een klein incident met den Mevo-spil. Scheidsrechter Mathijsen floot op de van hem bekende goede manier. Als we ons aan een voorspelling voor de toe komst mogen wagen, dan moeten we de verwach ting uitspreken, dat wanneer Middelburg met deze middenlinie doorgaat nog menige wedstrijd verloren zal worden. Voor Mevo lijkt ons de toekomst hoop voller. De Bergenaren zullen nog menigen concurrent doen struikelen door hun vlugge spel. Zaterdag hebben de Goesenaren het 35-jarig bestaan van de voetbalclub, ,Goes" gevierd. Als die Goesenaren gaan feesten, dan kan men erop rekenen, dat het er prettig naar toe gaat. Vooral als ze niet afhangen van de P.Z.E.M., want die laat hen in 't donkert zitten. Goes, dat thans in de 3de klasse K. N. V.B. speelt, was de eerste Zeeuwsche vcr- eeniging, ja, zelfs de eerste in het Zuiden en de 22ste vereeniging in ons land. Middelburg klopt M.E.V.O. mei 2—1. Moment uit den strijd voor het doel der Brabanters. standigheden was dit eenigszins te vergeven, aangezien de mid denlinie absoluut niet steunde. Was de wedstrijd verloren, we zouden geen moment aarzelen dit geheel op rekening van de middenlinie te schuiven. Zij heeft absoluut gefaald. Spil en aanvoerder Remijn was nog Zaterdag had rond Hulst een wegwedstrijd plaats voor junioren over 120 K.M. De winnaar, onmiddellijk na de aankomst gekiekt. Eerste werd De Rijcke (rechts) en tweede C. Huys. De wegwedstrijd te Hulst. Kiekje van een strijd der renners op het 120 K.M. lange traject. Eenigen tijd is nog in de tweede klasse gespeeld en zelfs éénmaal is het kampioen geweest. Promo- veeren naar de 1ste klasse is echter niet gelukt. Het ledental, dat momenteel 70 bedraagt, is nog steeds groeiend, terwijl wij uit eigen aanschou wing weten, dat het met het Goesche spel ook nog steeds crescendo gaat. Goes doe je best en tracht weer de oude plaats te bereiken. Met open armen zul je in de tweede klasse ontvangen worden, want Goes staat onder haar zustervereeniging goed be kend en het wordt zachtjes aan tijd, dat Zuid- Bcveland en het vooruitgaande Goes zijn tweede klasser krijgt. Play up Goesenaren I!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 21