Aardappelen- 578 VRIJDAG 3 OCTOBER 1930 No. 29 niet in zicht is. We hebben er deze week eens een kijkje ge- I I nomen en in tegenstelling met C J de meeste stakingen waarbij de y /v stakers hun tijd hoofdzakelijk A met posten en nietsdoen door- Ay brengen, konden we hier de sta- kende landarbeiders druk bezig vinden... bij het rooien der aardappelen, die ze voor eigen behoefte hadden gepoot en waarvan ieder gezin de hem toekomende maat wordt toegemeten, zoodat de families der stakenden dezen winter in elk geval niet van het volksvoedsel bij uitnemendheid, de aard appelen, zullen zijn verstoken. Iets verder op de akkers werkten de Belgische „onderkruipers". Eén politie-agent zat rustig tusschen beide partijen in, zoodat er van groote onrust hier geen sprake is. Desondanks om de in 't algemeen sympathieke houding van onzen Zeeuwschen landarbeider ware 't te wenschen, dat aan dezen toestand, waaraan de rijksbemiddelaar tot heden tevergeefs zijn krachten be steedde, door onderling medegevoel en overleg een einde werd gemaakt. Bij de Noord-Hollandsche veilingsgeboumen, bedrijven meI een enormen omzet, zooals Zeeland nog ineinig kent, en die om. ook hier niet lol de onmogelijkheden /.ouden behooren. De aardappelen-campagne is in vollen gang. In Zeeland beperkt zich de drukte vooral tot het land, terwijl daarentegen deze tijd b.v. in Noord-Holland bijzondere levendigheid brengt aan de groote veilingen, waarvan we hier ook een enkel kiekje geven. Het werk op den akker, dat immer vreed zaam placht door te gaan op het Zeeuwsche land, wordt thans eenigszins verstoord door de staking van de georganiseerde landarbei ders te Nieuwvliet, die reeds van begin Augustus af duurt en waarvan het einde nog De toevoer van aardappelen naar de veilingen in Noord-Holland tijdens de aardap/wl-cainpagne. De aardappel-campagne in Zeeland beperkt zich in hoofdzaak lol eenige drukte op 'I veld. De aard appelrooiers aan hel merk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 22