Zomerk0*1 aan°«*e „tingen 562 VRIJDAG 3 OCTOBER 1930 No. 29 Een gebeurtenis vormen de openlucht-concerten Dan Soms zoekt men de speciale Derzamelpunten, zooals de kla/>banken of /"\nze avonden in den zomer verschillen ge weldig met die in den winter. Vroeger waren de win teravonden gevuld van actief léven. Zangver- eeniging, tooneelclub, de „vraege", naaikransje, le zingen van 't Nut, enz.: de week was juist gevuld. Daarbij kwamen dan nog speciale vermaken, zooals b!v. op Tholen het „winter ,zeve" en de „keutjesaevenden", waar van ik binnenkort eens meer hoop te vertellen. Ook was er het zingen, Op de dorpen Derstoren de jongens met hun spel de aoond- rust oan het dorpsplein. de plaatselijke gezelschappen. waarbij oude liedboeken nog wel dienst deden. Trouwens, dit alles bestaat voor een deel nog. Maar de radio is op de dorpen een oorzaak ge worden van een meer geregeld familieleven men blijft nu veelal thuis. Daarvoor is ook veel te zeggen. Wat doen we echter op de zomeravonden Als het mooi weer is, gaat de jeugd zwemmen. Niet alleen Vlissingen is badplaats ook vele niet- officieele badplaatsen bieden gelegenheid tot de watersport, zooals b.v. 't Goesche Sas, waar het op warme avonden geweldig druk kan zijn. Ook vele dorpen, die niet aan de Schelde- boorden liggen, hebben nog wel wat water, dat dienstbaar gemaakt kan worden aan de zwemsport. Zoo ziet men deze ook in de verschillende weelen, zelfs in de gewone leidingen, beoefenen. Maar de ouderen zwemmen over 't algemeen niet. in de steden zoekt men een plekje voor de deur; de radio speelt achter het open raam, de vrouwen breien, de mannen rooken. En op de dorpen zoekt men de speciale verzamel punten, zooals de klapbank, maar vooral ook de dijken. Daar vindt men ook de jeugd van de dorpen, die geen water bezitten. Men loopt rondjes of zit in het gras. Sommigen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 2