IX Allerlei Zeeuwsche Omroep bh» 564 VRIJDAG 3 OCTOBER 1930 No. 29 Te .Middelburg is merits begonnen meI dc ner- meunnng nan de brug oner den Singel om beteren afnoer nan het mater uit de grachten te bemerken. I)e groole keersluis te Schore is dc norige meek dooi den Commissaris der Koningin in onze pnmincie. Jhr. Quarks nan U/ford. plechtig in gebruik gesteld. jj. Het Duitsche orachtschip „Leander" raakte dezer dagen nabij Vlissingen aan den grond en moest met gebroken schroef te Vlissingen bij Maatschappij De Schelde dokken. Foto nan het schip in het droogdok. De heer A. nan Oner- beek herdenkt heden tien dag, maarop hij ooor oecriig jaar in dienst trad bij de fa. Speckens, brood- en banketbakkerij Vlissingen. Ook onderaan mas hef^t schip zmaar beschadigd en er morden eenige nicumc platen aan gebracht. Llallo, hallo I hier is de persdienst van den officieelen 1 1 Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Oostburg, dat door het muziek gezelschap een sernade werd gebracht aan een 90-jarige, die vóór zeventig jaar het zelfde gezelschap had helpen oprichten. Zoo ziet men alweer, dat boontje vroeg of laat toch om zijn loontje komt. Van 4 tot 6 October zal in de gemeenteschool te Biervliet een tentoonstelling van bloemen, appelen, peren, pruimen enz. plaatshebben. De monden die altijd zoo luid roepen, dat het onderwijs in ons ge west geen vruchten voortbrengt, zijn nu afdoende gestopt. Uit Vlissingen vernamen wij, hoe het verbazing gewekt heeft, dat Oed. Staten van Zeeland een machinist van den Provincialen stoombootdienst ver boden hebben lid van den gemeenteraad te worden. Wij merken terloops op, dat men in de politiek als stoker altijd meer in den smaak valt. Men meldt ons uit Schore, dat zonder veel vertoon en op zoo vlug mogelijke wijze de nieuwe sluizen van het waterschap geopend zijn. Men was bepaald bevreesd, dat de geheele zaak, net als den vorigen keer, weer weg zou zakken voor men met de opening gereed was I Uit Middelburg seint men ons, dat het comité tot behoud van het garnizoen bij den minister bót heeft Sevangen. Nu zal men het nog eens probeeren bij den linisterraad. Behalve van de vereeniging van huis vrouwen (die voor dienstbodennood vreest) heeft men thans ook den steun van den Middenstand (die voor 'n teveel aan huwbare dochters bang is) verkregen. Ook elders in Zeeland komt de sympathie voorden in uniform gestokene verheugend uit. Zoo staat men in Wissenkerke klaar om met 'n lijst voor t aan schaffen van een gemeente-veldwachter te loopen. Nog vernamen wij, dat de 's-Gravenpoldersche ge meenteraad den strijd met Gedeputeerde Staten die aan salarisverhoogingsmanie sukkelen, manmoedig besloot vol te houden. Zoo ziet men, dat toch niet alle vroede vaderentot de ja-knikkende gemeente behooren. Zondag is te Vlissingen officieel het Zeebad gesloten. Men had 't gerust open kunnen houden, want het is de eenigste instelling, die 's winters niet voor inbre kers te vreezen heeft. Deze week werden te Souburg door den bijzonderen vrijwilligen landstorm grootsche schietoefeningen ge houden. De Souburgers zagen op deze dagen het zeld zame verschijnsel, dat de landstorm uit schieten ging en dat de zeewind uitschieten ging. Uit Waarde meldt men ons, dat iemand, die door het raam van een caféhoudsterswoning klom, er met een bom duiten weer uitging. Het is niet te verwon deren, dat de gedupeerde haar herbergbezoekers liever door de deur ziet komen en gaan. Hier is nu verder niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week. Au revoir, dames en heerenI

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4