GELD GRIJPEN VOOR 'T door STEPHEN LEACOCK 614 Mijn waarde Clarence, Uit je brief hoor ik, dat je los bent gekomen van de hoogeschool en op 't punt staat, in de maat schappij neer te strijken. Met recht koester je de meening, dat je recht hebt op succes na je schitte rende prestaties op de universiteit. Je hooge cijfers voor Engelsch opstel, Handelsrecht en Ver gelijkende Religie moeten wel, zooals je zelf zegt, den weg naar de fortuin voor je banen. Je vestigt mijn aandacht op het „middelmatig kaliber" je eigen woorden van de mannen, die slagen in de wereld. Wat, zoo roep je uit, zijn ze eigenlijk waard Precies. Niets. En je wou zelf óók je portie hebben. Precies. En omdat ik je o zoo graag help, mag ik je wel een paar wenken geven, hoe je gauw rijk wordt. Het is ontzettend eenvoudig. Ik zal je een der aller gemakkelijkste, een der elementairste manieren, het eerste noemen. Hoe men fortuin maakt door grondspeculatie. Kies een stuk grond uit ergens dicht bij een groote stad, en wel aan den kant, waarnaar de stad zich zal uitbreiden. Neem geen land aan yden kant, waar de stad niet aan zal groeien. Zorg, als je dat land koopt, dat je er maar heel weinig voor betaalt. Soms worden zulke terreinen voor een krats gekocht je zou dus eens kunnen probeeren, hoever je kwam met kratsen. Nadat je dat land gekocht hebt houd je het in handen gedurende minstens drie dagen. Juist dat zorgvuldig vasthouden van het land brengt het geld op. Nadat je het drie dagen vast hebt gehouden, verdeel je het in vierkantjes en die ver koop je om er huizen op te laten bouwen. Verkoop ze voor hooge prijzen. VRIJDAG 17 OCTOBER 1930 No. 31 Dan koop je een ander terrein, houdt het drie dagen vast, en verkoopt het. Het is doodeenvoudig, is 't niet, Clarence Alleen moet ik jc misschien nog op één dingetje wijzen. Je moet een beetje voor zichtig zijn met het land dat je koopt. Met die wonderbare intel ligentie en educatie van jou zul jc er 'natuurlijk alles van weten, maar je zoudt eens een vergis sing kunnen maken.... en dan liep alles mis. Ja, als ik er nog eens goed over nadenk, Clarence, geloof ik toch maar niet, dat ik je aan de grond- speculatie zal zetten, 't Is te ver raderlijk. Ik geloof, dat je beter in den fondsenhandel kunt gaan. Daar móet je natuurlijk wel slagen. Zooals je zelf in je brief zegt de meeste zoogenaamde magnaten op de zoogenaamde geldmarkt, die gevierd worden als de zoogenaamde koningen der financieele wereld, zijn eigen lijk menschen zonder eenig dieper inzicht. Ze teren alleen maar op de armen. Dus als je zelf ook een beetje op de armen wilt gaan teren, probeer het dan eens zóó. Jeugd, cBe nan sport iloet. Jeugd, (Be arbeidt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 14