V Rinso CA vondtoiletten zo/7q^ VRIJDAG 17 OCTOBER 1930 No. 31 Tusschen de tegenwoordige avondtoi letten en die van 'n paar jaar ge leden is een hemelsbreed verschil. En al hebben we voor ons zelf nu mis schien ook absoluut geen behoefte aan een avondjapon en al hebben we ons voorloopig vast voorgenomen nooit den last van zoo'n lange sleepjapon te willen dragen, toch willen we ook dan nog wel eens zien hoe anderen ze dragen. Japonnen van verleden jaar Japonnen van verleden jaar kunnen op verschillende manieren gemoderniseerd worden, maar meestal moet er, nu de rokken zoo veel wijder en langer zijn geworden, wat nieuwe stof worden bijgenomen. Ook is het nog niet zoo'n kwaad idee om van twee oude jurken één nieuwe te maken. Niet zoo heel voordeelig Nu ja, de nieuwe mode is nu eenmaal niet voordeelig en velen onzer zullen liever één nieuwmodische japon hebben, dan twee ouderwetsche. Hebben we nu een effen japon en een bedrukte, welke in kleur overeenstemmen, dan is daar zeer zeker wel iets moderns van te maken. Men kan dan van de eene jurk een onderjurk maken, welke én van onderen én opzij uit de andere te voorschijn komt. Het spreekt van zelf dat de bovenjurk dan weer gegarneerd moet zijn met 't materiaal van de „onder jurk". Een te nauw geworden jurk kan weer heel aardig worden met 'n apart ingezet vest, dat nu, tegen den winter, heel goed van fluweel kan worden genomen en dat, als 't goed gekozen wordt, een oude jurk weer heel aardig kan opknapper. PAULA DEROSE. Avondtoilet van geplisseerde mous seline met mantel van velours lamé. We geven daarom ditmaal eens een paar afbeel dingen van zeer moderne avondtoiletten. Van het eerste is de rok ten minste niet hinderlijk lang, doch blijft rondom nog even voetvrij. Dit model, van het modehuis Madine Oreigh, is gewerkt naar oud-Grieksch model. Geplisseerde mousseline in twee tintën, bois de rose en capucine, vormde het materiaal. De bijbehoorende avondmantel van velours lamé, in capucine en goudkleur, vormt met de japon een mooi geheel. Bizonder fraai is ook het geheel van de tweede afbeelding in wit crêpe satin. De coupe van de slepende japon doet de lijnen van een mooie ge stalte bizonder voordeelig uitkomen. De bijbehoo rende cape is gegarneerd met een bruinen vos. Een elegant avondkapsel, harmonieerend met de overige sieraden, voltooit dit elegante toilet. Over het witte avondtoilet van onze derde foto Witte avondcape bezet met zilveren loovertjes over een japon van wit crêpe romain. wordt een witte cape gedragen, geheel en al bewerkt met zil veren loovertjes. Een wit-bonten kraag garneert den hals. Het geheel werd ontworpen dooi het modehuis Lethorel et Dard. In Parijs geldt voor dit seizoen wit als het meest elegante voor avondtoiletten, al ziet men ook teere pastelkleuren dragen. Soms wordt zoo'n toilet geheel en al in smetteloos wit gehouden: wit de japon, de avondmantel, kousen en schoentjes wit, zelfs kettingen, armbanden en andere sieraden. Soms echter draagt men bij zoo'n witte avondjapon een fluweelen korten mantel in diep rood, robijn rood of cerise. Dan worden daarbij ook schoen tjes gedragen in dezelfde kleur, 'n rood zijden zakdoek en sieraden met roode steenen. Is de draagster schatrijk, dan zijn die steenen echt, maar ze behoeft daarom niet te treuren, wanneer dit niet het geval is, want er zijn prachtige minder kostbare steenen in schitterende kleuren. Om zoo'n toilet dan geheel en al te completeeren, draagt men er nog een grooten waaier bij van roode struis- veeren. Crêpe romain is een materiaal, dat bij voorliefde wordt verwerkt voor avondtoiletten. Avondtoilet van wit crêpe satin, met bij behoorende cape. Gar- neeringvan bruinevos. Blouse- en rokensembleszijn dit jaar zeer in trek. Dat deze behalve praktisch buiten gewoon flatteus zijn (vooral voor slanke figuren), blijkt wel uit bijgaande teekening. De blouse van dit ensemble werd gedacht in beige shan tung, het rokje, het hoedje en de tascli in beige-groen tweed. Zoowel van de blouse als de rok is een uitstekend knip patroon verkrijgbaar aan ons patronenkantoor Postbus I, Haarlem. Blouse 5702 50 ct. Rok 5707, bovenwijdte!», 40ct. N.V.DE LEVERS ZEEP MAATSCHAPPIJ. VLAARDINGEN

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16